• Dnes je: Streda 08. decembra 2021 meniny má Marína

USA majú pre delta variant a nezaočkovaných ľudí ťažkú situáciu, podľa experta idú zlým smerom

USA majú pre delta variant a nezaočkovaných ľudí ťažkú situáciu, podľa experta idú zlým smerom

Podľa experta na infekčné choroby Anthonyho Fauciho americkí vládni predstavitelia aktívne zvažujú odporúčanie, aby aj zaočkovaní ľudia nosili rúška.

26.7.2021 (Webnoviny.sk) - USA sú v „zbytočne v ťažkej situácii" vyplývajúcej z rastúceho počtu prípadov ochorenia COVID-19, ktorého motorom sú nezaočkovaní Američania a nákazlivý delta variant koronavírusu.

Povedal to v nedeľu popredný americký expert na infekčné choroby Anthony Fauci. „Ideme zlým smerom," povedal Fauci a dodal, že je z toho „veľmi frustrovaný".

Odporúčané nosenie rúška

Podľa jeho slov americkí vládni predstavitelia, ktorí majú na starosti verejné zdravie, aktívne zvažujú odporúčanie, aby aj zaočkovaní ľudia nosili rúška.

Viac o téme: Koronavírus

Okrem toho podľa neho budú pravdepodobne odporúčať dodatočnú dávku očkovacej látky pre vakcinovaných ľudí s utlmeným imunitným systémom.

Prosba na neočkovaných

Fauci poznamenal, že miestne správy niektorých oblastí USA, v ktorých počet infekcií prudko stúpa, už vyzývajú ľudí, aby nosili rúška vo vnútorných verejných priestoroch bez ohľadu na to, či sú vakcinovaní.

„Ide prevažne o problém nezaočkovaných ľudí, preto sme v tejto situácii a fakticky prosíme nevakcinovaných, aby sa dali zaočkovať," dodal Fauci.

Doteraz je v USA podľa údajov amerického Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) úplne zaočkovaných 163 miliónov ľudí čiže 49 percent celkovej populácie krajiny.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie