• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

USA by mali prestať podporovať vojnu na Ukrajine, brazílsky prezident predostrel Si Ťin-pchingovi svoj návrh

USA by mali prestať podporovať vojnu na Ukrajine, brazílsky prezident predostrel Si Ťin-pchingovi svoj návrh

Vyjadril sa tak počas svojej návštevy Číny, kde rokoval s jeho tamojším náprotivkom.

15.4.2023 (SITA.sk) - Brazílsky prezident Luiz Inácio Lula da Silva v sobotu povedal, že by Spojené štáty mali prestať podporovať vojnu na Ukrajine. Vyjadril sa tak počas svojej návštevy Číny, kde rokoval s jeho tamojším náprotivkom Si Ťin-pchingom. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Spojené štáty musia prestať podporovať vojnu a začať hovoriť o mieri; Európska únia musí začať hovoriť o mieri, aby sme mohli presvedčiť (Vladimira) Putina a (Volodymyra) Zelenského, že mier je v záujme všetkých a že vojna je zatiaľ zaujímavá len pre nich dvoch,“ povedal Lula novinárom v Pekingu.

Lula tiež prezradil, že počas rokovaní so Sim diskutovali aj o myšlienke vytvorenia skupiny lídrov „ochotných nájsť spôsob, ako dosiahnuť mier“.

„Mám teóriu, ktorú som už obhajoval s (Emmanuelom) Macronom, s Olafom Scholzom z Nemecka a s (Joeom) Bidenom a včera sme podrobne diskutovali so Si Ťin-pchingom. Je potrebné vytvoriť skupinu krajín ochotných nájsť spôsob, ako dosiahnuť mier,“ vyhlásil brazílsky prezident.

Washington bol doteraz skeptický voči čínskemu pokusu byť mierotvorcom medzi Ruskom a Ukrajinou, pripomína CNN s tým, že svoje úsilie zameral na podporu Kyjevu.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie