• Dnes je: Nedeľa 10. decembra 2023 meniny má Radúz

Urpín zo Zvolena do Bratislavy ide o polhodinu kratšie, po novom premávajú aj ďalšie rýchliky

Urpín zo Zvolena do Bratislavy ide o polhodinu kratšie, po novom premávajú aj ďalšie rýchliky

Po novom premávajú aj dva rýchliky medzi Žilinou, Vrútkami a Zvolenom.

Cestovanie po železnici zo Zvolena do Bratislavy bude trvať o polhodinu kratšie. Rýchlik Urpín bude po novom odchádzať zo Zvolena o 15:38, teda o 30 minút neskôr, ale do Bratislavy má prísť v rovnakom čase ako doteraz o 18:58. Ide o súčasť pravidelnej druhej zmeny cestovného poriadku, ktorú od nedele 11. júna zaviedla Železničná spoločnosť Slovensko, a. s., (ZSSK).

„Cestovná doba vlaku bude skrátená o 30 minút, vlak bude zastavovať v stanici Hronská Dúbrava, kde bude vytvorený prípoj od Banskej Štiavnice, pričom nebude zastavovať v stanici Hronský Beňadik,“ priblížil zmenu v cestovaní rýchlikom zo Zvolena do hlavného mesta riaditeľ odboru komunikácie a hovorca ZSSK Tomáš Kováč.

Po novom premávajú aj dva rýchliky medzi Žilinou, Vrútkami a Zvolenom. R 931 Fatran jazdí v predĺženom úseku už zo Žiliny s odchodom o 5:05 a príchodom do Zvolena os.st. o 7:40. Je predĺžený o úsek Žilina – Vrútky, kam má príchod o 5:31 a odtiaľ odchod o 6:04.

„V tomto úseku bude zastavovať ako osobný vlak v staniciach Varín a Nezbudská Lúčka-Strečno. V celej trase bude premávať denne, v súčasnosti ide na úseku Vrútky – Zvolen v pondelok až sobotu,“ uviedol Kováč. R 946 Fatran na linke Zvolen 20:16 – Vrútky 22:00 ide tiež denne, doposiaľ jazdil v pondelok až piatok a nedeľu.

Pri deviatich diaľkových vlakoch je na niektorých ich úsekoch posunutý odchod o niekoľko minút. Platí to napríklad aj pre nočný vlak EN 443 Slovakia s odchodom z Prahy 22:13 a príchodom do Humenného 10:32, pričom zo Štrby má odchod o tri minúty neskôr o 6:20. Ex 613 Tatran Bratislava 17:27 – Košice 22:57 je v úseku Považská Bystrica – Košice posunutý o štyri minúty neskôr, Ex 626 Tatran Poprad-Tatry 5:30 – Bratislava 9:33 má medzi Trenčínom a Bratislavou posun o dve minúty.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Izrael pokračoval v bombardovaní Pásma Gazy po tom, ako USA vetovali rezolúciu OSN o okamžitom prímerí

izrael pokracoval v bombardovani pasma gazy po tom ako usa vetovali rezoluciu osn o okamzitom primeri

9.12.2023 (SITA.sk) - Izraelské bojové lietadlá v noci na sobotu bombardovali Pásmo Gazy vrátane niektorých zmenšujúcich sa kúskov územia na juhu, ktoré Jeruzalem odporučil palestínskym civilistom ako evakuačné oblasti.

Najnovšie bombardovanie prišlo po tom, ako USA vetovali rezolúciu Organizácie Spojených národov požadujúcu okamžité humanitárne prímerie v Gaze napriek tomu, že ju podporila väčšina členov Bezpečnostnej rady OSN.

Zomreli tisíce ľudí

Od začiatku vojny medzi Izraelom a militantným hnutím Hamas v Pásme Gazy podľa palestínskeho ministerstva zdravotníctva zomrelo viac ako 17 400 ľudí.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt

Ministerstvo však nezverejňuje informácie, koľko obetí tvoria civilisti a koľko bojovníci.

Vojna vypukla po tom, ako Hamas začiatkom októbra vtrhol do južného Izraela a zabil zhruba 1 200 ľudí, prevažne civilistov. Zodpovednosť za civilné obete v Gaze podľa Izraela nesie hnutie Hamas, pretože civilistov využíva ako ľudské štíty.

USA naďalej odmietajú prímerie

Od prvého decembra, čiže od skončenia niekoľkodňového prímeria, bolo zabitých viac ako 2 200 Palestínčanov.

Napriek rastúcemu medzinárodnému tlaku administratíva amerického prezidenta Joea Bidena naďalej trvalé prímerie odmieta a tvrdí, že by umožnilo Hamasu prežiť a ohrozovať Izrael.


Počasie