• Dnes je: Sobota 04. decembra 2021 meniny má Barbora

Úrazové dávky sa na Slovensku zvýšia, nárast čaká aj jednorazové odškodnenie

Úrazové dávky sa na Slovensku zvýšia, nárast čaká aj jednorazové odškodnenie

Na hodnotu 2 983,50 eura vzrastie aj maximálna výška úhrnu náhrad výdavkov spojených s pohrebom.

24.10.2021 (Webnoviny.sk) - Od začiatku budúceho roka sa budú zvyšovať úrazové dávky. Úrazová renta a pozostalostná úrazová renta sa zvýšia o 1,6 percenta. V tlačovej správe o tom informovala Sociálna poisťovňa.

Stúpne aj náhrada nákladov na pohreb

O 1,6 percenta vzrastú aj ďalšie úrazové dávky - jednorazové odškodnenie, náhrada nákladov spojených s liečením a náhrada nákladov spojených s pohrebom. Tieto dávky sú zo zákona obmedzené maximálnou sumou, ktorá sa tiež každý rok valorizuje.

Maximálna výška jednorazového odškodnenia manžela alebo manželky tak v budúcom roku bude 59 651,70 eura. Najvyššia možná výška úhrnu súm jednorazového odškodnenia nezaopatrených detí sa v budúcom roku zvyšuje na 59 651,70 eura.

Náhrada nákladov na liečbu bude vyššia

Maximálna výška náhrady nákladov spojených s liečením bude v budúcom roku predstavovať 29 826,30 eura. Maximálna suma náhrady nákladov spojených s pohrebom bude budúci rok vo výške 2 983,50 eura.

Na hodnotu 2 983,50 eura vzrastie aj maximálna výška úhrnu náhrad výdavkov spojených s pohrebom pre všetky fyzické osoby a nezaopatrené deti.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie