• Dnes je: Nedeľa 26. septembra 2021 meniny má Edita

Úradník skončil v chodeckej dvadsiatke až na 41. mieste, zo zlata sa teší Talian Stano

Úradník skončil v chodeckej dvadsiatke až na 41. mieste, zo zlata sa teší Talian Stano

V piatok čaká vystúpenie pod piatimi kruhmi ešte troch slovenských chodcov.

5.8.2021 (Webnoviny.sk) - Slovenský reprezentant v chôdzi Miroslav Úradník obsadil na olympijských hrách v japonskom Tokiu v pretekoch na 20 km konečné 41. miesto spomedzi 52 klasifikovaných pretekárov. Dvadsaťpäťročný člen Dukly Banská Bystrica sa vo svojej olympijskej premiére od začiatku pohyboval vzadu.

V náročných podmienkach absolvoval úvodné kilometre v šiestej desiatke, po ôsmich kilometroch sa prepracoval do piatej. Po polovici trate mu patrila 48. pozícia a po šestnástom kilometri sa zaradil na 41. priečku, na ktorej aj prišiel do cieľa.

Zlato si odnáša Talian Stano

Zlatú medailu získal Talian Massimo Stano, ktorý sa približne tri kilometre pred cieľom vzdialil z vedúcej skupiny aj s dvojicou domácich chodcov. Z Japoncov potom najprv začal zaostávať Tošikazu Jamaniši a na poslednom kilometri sa Talianovi podarilo vzdialiť aj od Kokiho Ikedu.

Ikeda napokon finišoval s odstupom deviatich sekúnd na víťaza, Jamaniši mal na nového olympijského šampióna manko 23 sekúnd. Miroslav Úradník prišiel do cieľa s odstupom 8:20 min na víťaza.

Pretekať budú ešte traja Slováci

Chodecké súťaže aj maratóny mužov a žien sa na OH 2020 konajú v Sappore, ktoré sa nachádza približne 800 km severne od Tokia. Dôvodom je snaha o lepšie klimatické podmienky pre vytrvalcov. Na ostrove Hokkaidó však aktuálne panujú podobné podmienky ako priamo v Tokiu.

V piatok čaká vystúpenie pod piatimi kruhmi ešte troch slovenských chodcov. Najprv sa na 50 km vydajú obhajca zlata Matej Tóth aj Michal Morvay, po nich príde na rad ženská dvadsiatka s Máriou Katerinkou Czakovou.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie