• Dnes je: Nedeľa 10. decembra 2023 meniny má Radúz

Úradnícka vláda si podľa prezidentky Čaputovej zaslúži šancu. Politikom odkázala, aby jej nepodrážali nohy

Úradnícka vláda si podľa prezidentky Čaputovej zaslúži šancu. Politikom odkázala, aby jej nepodrážali nohy

Ako v relácii uviedol budúci premiér Ľudovít Ódor, priority úradníckej vlády sa pohybujú iba v krátkodobom horizonte.

11.5.2023 (SITA.sk) - Nová úradnícka vláda by mala priniesť odbornosť, vecné riešenia, upokojenie situácie a stabilitu. Uviedla to prezidentka Zuzana Čaputová v relácii televízie TA3 Tak Takto?! Prezidentka si želá, aby táto vláda dostala podporu poslancov a aby jej bola vyslovená dôvera.

Ako dodala, nie je jednoduché na takúto dočasnú misiu v turbulentnom čase zohnať odborníkov, ktorí fungujú mimo politiky, a preto žiada všetkých politikov, aby týmto ľuďom dali šancu a aby im „nepodrážali nohy“.

Riešiť budú všetky akútne problémy

Ako v relácii uviedol budúci premiér Ľudovít Ódor, priority úradníckej vlády sa pohybujú v krátkodobom horizonte.

„Budeme riešiť všetky akútne problémy, ktoré sú na ministerstvách, či už spojené s plánom obnovy a krízami, ktoré ovplyvňujú život na Slovensku a v domácnostiach. Pre mňa je priorita aj to, aby sme do budúcnosti pripravili taký štátny rozpočet, ktorý bude v rámci možností najlepší. Myslím si, že vieme urobiť všetko pre to, aby sme priniesli možnosti pre budúcu vládu," vyhlásil Ódor s tým, že sa stretne so všetkými politickými stranami, ktoré sú ochotné diskutovať o súčasných problémoch na Slovensku, ako aj o budúcnosti Slovenska.

„Urobím maximum pre to, aby som získal čo najväčšiu podporu pre vládny program. Ľudia si zaslúžia, aby sa hovorilo o témach, ktoré sú pre nich relevantné," dodal Ódor.

Zoznam je už takmer kompletný

Prezidentka má v tejto chvíli už takmer kompletný zoznam mien v rámci úradníckej vlády, jedno meno však zatiaľ zostáva otvorené. Informovať o menách členov úradníckej vlády má v pláne najneskôr v piatok 12. mája.

Čaputová na obhajobu, prečo vymenovala úradnícku vládu neskôr, dodala, že odchádzajúca vláda dotiahla do konca veľa podstatných vecí, a to aj napriek politickým hádkam a sporom.

„Zákony, ktoré vláda pripravila Slovensku pomohli. Teraz, keď už nikto nemôže pochybovať o tom, že úradnícka vláda je v tejto situácii jediné možné riešenie, som na tú možnosť pripravená a pristúpila som k nej,“ dodala prezidentka.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 9. december 2023

horoskopy na dnes sobotu 9 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Planéty nepriaznivo ovplyvňujú vašu pracovnú aktivitu. Neplánujte si toho veľa. Objavia sa udalosti, ktoré nemôžete ovplyvniť. Môžu sa obrátiť proti vám.

Býk 21.4. - 21.5.

Situácia nie je taká jednoznačná, ako si myslíte. Nemali by ste robiť závery dovtedy, kým nezískate presné informácie. Stačí málo a z priateľov si môžete narobiť nepriateľov.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaša energia vám dodá chuť do práce a života. Stačí viac iniciatívy a určite zlepšíte vašu terajšiu situáciu. Snažte sa vyhnúť zbytočným stresom.

Rak 22.6. - 22.7.

Prvotný neúspech pri rozbiehaní dôležitých aktivít nič neznamená. Vyskúšajte všetky riešenia. Ak nepoľavíte, už čoskoro zaznamenáte prvé úspechy.Všetky Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie