• Dnes je: Nedeľa 25. februára 2024 meniny má Frederik(a)

Úradnícka vláda navrhuje šetriť aj na poistencoch zdravotných poisťovní, prišli by sme o dve tretiny benefitov

Úradnícka vláda navrhuje šetriť aj na poistencoch zdravotných poisťovní, prišli by sme o dve tretiny benefitov

Zdravotné poisťovne vynakladajú na tzv. benefity poistencom približne 60 miliónov eur ročne.

Na ozdravení verejných financií by sa podľa úradníckej vlády Ľudovíta Ódora mohli podieľať aj poistenci zdravotných poisťovní.

Zníženie benefitov

Úsporu by štát dosiahol tým, že by im znížil benefity od zdravotných poisťovní o dve tretiny. Štát by tým už v roku 2025 ušetril 40 miliónov eur.

„V krajinách s vyspelými zdravotnými systémami je komplexná zdravotná starostlivosť zabezpečená pre všetkých obyvateľov bez ohľadu na príjem. Mimo povinnej zdravotnej starostlivosti sú obvykle len doplnkové výkony a služby – napríklad očná a zubná starostlivosť,“ tvrdí rezort financií.

Upozorňuje na to, že pri benefitoch zdravotných poisťovní pre poistencov ide o zdroje z verejného zdravotného poistenia, ktoré sa vynakladajú aj na aktivity a produkty nesúvisiace s nevyhnutnou a účinnou zdravotnou starostlivosťou, čo je definícia zdravotnej starostlivosti financovanej z verejného zdravotného poistenia.

Financovanie z verejného zdravotného poistenia

Zdravotné poisťovne vynakladajú na tzv. benefity poistencom približne 60 miliónov eur ročne.

„Patria sem okrem zubnej starostlivosti napríklad aj zľavy na online tréningy a kuchárske knihy, kurzy plávania pre bábätká či baby monitory, ktoré nijak nezlepšujú kvalitu a dostupnosť zdravotnej starostlivosti,“ upozorňuje rezort financií.

Ide pritom o marketingové aktivity zdravotných poisťovní financované z verejného zdravotného poistenia.

„Úspora sa predpokladá do takej miery, že zdravotným poisťovniam by ostala tretina súčasných zdrojov na tieto aktivity,“ dodalo ministerstvo financií.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 25. február 2024

horoskopy na dnes nedelu 25 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Únava vám zabráni nasadiť vyššie tempo. Stretnete niekoho, kto vám bude chcieť pomôcť, ale jeho zisk bude oveľa prevyšovať váš. Porozmýšľajte nad ponúkanou pomocou.

Býk 21.4. - 21.5.

Možno by ste chceli na poslednú chvíľu zmeniť svoje plány. Ak však neurobíte dostatočné bezpečnostné opatrenia musíte rátať s istým rizikom. V jednej záležitosti vás čaká prekvapenie.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes vás zaujme niekto svojimi zaujímavými názormi. Radi by ste sa s ním porozprávali, aby ste sa zbavili svojich pochybností. Nenechajte si nahovoriť niečo, o čom nie ste skalopevne presvedčení.

Rak 22.6. - 22.7.

Konajte cieľavedome a zodpovedne. Nenechajte sa vykoľajiť vlastnou nervozitou. V zamestnaní máte šancu zlepšiť pozíciu, len si nevšímajte pripomienky.
Všetky Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie