• Dnes je: Pondelok 16. mája 2022 meniny má Svetozár

Únia miest považuje za správne reagovať na silnejúcu tretiu vlnu pandémie, ochrana zdravia je prioritou

Únia miest považuje za správne reagovať na silnejúcu tretiu vlnu pandémie, ochrana zdravia je prioritou

Únia miest Slovenska zorganizovala online stretnutie členských miest s Úradom verejného zdravotníctva SR.

31.8.2021 (Webnoviny.sk) - Únia miest Slovenska (ÚMS) považuje za správne a zodpovedné reagovať na silnejúcu tretiu vlnu pandémie. Uviedla to v tlačovej správe jej hovorkyňa Daniela Piršelová. Dodala, že prioritou miest je chrániť svojich obyvateľov a minimalizovať riziko nákazy.

Viac o téme: Koronavírus

Na online stretnutí členských miest únie s Úradom verejného zdravotníctva (ÚVZ SR) diskutovali aj o prevádzke v zariadeniach sociálnych služieb. Zástupcovia ÚVZ SR v diskusii odpovedali na všetky otázky, ktoré mestá trápia. Ako podotkla Piršelová, začiatok školského roka, ako aj jesenné obdobie, keď sa v mestách organizuje množstvo verejných a kultúrnych podujatí, predstavujú vyššie riziko pre obyvateľov miest.

Očakáva sa od nich rýchla reakcia

Online stretnutie otvoril viceprezident ÚMS a primátor mesta Banská Bystrica Ján Nosko a zúčastnilo sa ňom viac ako 50 členských miest ÚMS. Obe strany sa dohodli na pokračovaní diskusie podľa ďalšieho vývoja situácie a problémov, ktoré bude samospráva v tejto oblasti riešiť.

Nosko zdôraznil, že ochrana zdravia a bezpečnosť ich obyvateľov je pre nich prioritou. „Na jednej strane sme radi, že sa život vrátil, v rámci možností, do normálnejšieho režimu. Na druhej strane si nemôžeme dovoliť zabudnúť na to, čo sme prežívali počas pandemickej krízy. Vždy sú to práve mestá, ktoré sú na prvom mieste, a od ktorých sa očakáva rýchla reakcia,“ konštatoval.

Mikas si váži prístup miest

Podľa neho musia byť pripravení na to, čo ich čaká v ďalšom období. Zároveň ubezpečuje obyvateľov, že pre ich bezpečnosť a komfort robia maximum.

Hlavný hygienik Ján Mikas si váži svedomitý prístup miest k dodržiavaniu opatrení a poďakoval za ich súčinnosť a úsilie pri riešení náročných situácií počas pandémie. „Bezpečnosť občanov je našou spoločnou prioritou a vzájomná komunikácia a spolupráca je mimoriadne kľúčová. Úrad verejného zdravotníctva SR je vždy k dispozícii na konštruktívne stretnutia,“ doplnil.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie