• Dnes je: Nedeľa 10. decembra 2023 meniny má Radúz

Únia by mala podľa Schallenberga prehodnotiť svoj postoj k rozširovaniu v súvislosti s Ukrajinou a ďalšími krajinami

Únia by mala podľa Schallenberga prehodnotiť svoj postoj k rozširovaniu v súvislosti s Ukrajinou a ďalšími krajinami

Domnieva sa, že nové členské štáty by mohli mať v Rade EÚ štatút pozorovateľov, zúčastňovať sa na diskusiách, no rozhodovanie by zostalo na 27 členských štátoch.

3.9.2023 (SITA.sk) - Rakúsky minister zahraničných vecí Alexander Schallenberg sa domnieva, že Európska únia by mala zmeniť svoj prístup pri prijímaní budúcich členov, akými sú Ukrajina, Moldavsko či krajiny západného Balkánu. Povedal to v podcaste na webe Politico.

Proces rozširovania by podľa Schallenberga nemal byť poznačený byrokraciou. „Nejde o uplatňovanie každej čiarky a odseku zmlúv... Ide o šírenie a zabezpečenie určitého modelu života, otvorených slobodných demokracií,“ povedal Schallenberg.

Upustenie od binárneho myslenia z minulosti

Pripomenul, že Grécko vstúpilo do Únie v roku 1981, sedem rokov po skončení diktatúry. Portugalsko a Španielsko sa zasa stali členmi v roku 1986, pričom v druhej spomenutej krajine sa päť rokov predtým odohral pokus o štátny prevrat.

„Vtedy sme pochopili, že je potrebné zabezpečiť, aby tieto krajiny vedeli, že sú hodnotovo súčasťou našej rodiny. A to isté musíme urobiť aj teraz - s Ukrajinou, Moldavskom a západným Balkánom,“ dodal bývalý rakúsky premiér.

Zároveň však musíme upustiť od binárneho myslenia z minulosti, keď ste buď plnoprávnym členským štátom, alebo nie ste členom vôbec. Myslím si, že máme možnosti. Krajiny môžu byť členmi bez toho, aby splnili každú časť práva EÚ,“ podotkol Schallenberg.

Nové členské štáty

Nemôžeme čakať, pretože ak budeme čakať, môžeme stratiť tento región. Môžeme stratiť Ukrajinu, môžeme stratiť západný Balkán,“ skonštatoval Schallenberg.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 9. december 2023

horoskopy na dnes sobotu 9 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Planéty nepriaznivo ovplyvňujú vašu pracovnú aktivitu. Neplánujte si toho veľa. Objavia sa udalosti, ktoré nemôžete ovplyvniť. Môžu sa obrátiť proti vám.

Býk 21.4. - 21.5.

Situácia nie je taká jednoznačná, ako si myslíte. Nemali by ste robiť závery dovtedy, kým nezískate presné informácie. Stačí málo a z priateľov si môžete narobiť nepriateľov.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaša energia vám dodá chuť do práce a života. Stačí viac iniciatívy a určite zlepšíte vašu terajšiu situáciu. Snažte sa vyhnúť zbytočným stresom.

Rak 22.6. - 22.7.

Prvotný neúspech pri rozbiehaní dôležitých aktivít nič neznamená. Vyskúšajte všetky riešenia. Ak nepoľavíte, už čoskoro zaznamenáte prvé úspechy.Všetky Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie