• Dnes je: Utorok 25. júna 2024 meniny má Tadeáš

Ukrajinu zasiahol „výnimočne“ intenzívny útok, Rusi použili aj balistické rakety Kinžal s doletom až dvetisíc kilometrov

Ukrajinu zasiahol „výnimočne“ intenzívny útok, Rusi použili aj balistické rakety Kinžal s doletom až dvetisíc kilometrov

Medzi raketami zachytenými ukrajinskou protivzdušnou obranou bolo aj šesť hypersonických balistických rakiet Kinžal s možným doletom až dvetisíc kilometrov.

16.5.2023 (SITA.sk) - Ukrajinským hlavným mestom Kyjev otriaslo v utorok ráno niekoľko hlasných explózií. Ako referuje spravodajský web CNN, v meste sa po aktivovaní systémov protivzdušnej obrany rozozvučali sirény ohlasujúce letecký poplach.

Šéf vojenskej správy v ukrajinskej metropole Serhij Popko na Telegrame uviedol, že mesto Kyjev zasiahol „výnimočný“ intenzívny útok, pričom Rusi použili bezpilotné lietadlá, riadené strely a pravdepodobne balistické rakety.

Útok na Kyjev

Tento útok bol výnimočný svojou hustotou, s použitím maximálneho počtu útočiacich rakiet v čo najkratšom čase,“ uviedol Popko a dodal, že prevažná väčšina nepriateľských cieľov v kyjevskom vzdušnom priestore bola „odhalená a zničená“.

Podľa Popka to bol ôsmy útok na Kyjev od začiatku mája. Spadnuté trosky evidujú v kyjevských štvrtiach Solomjanskyj, Ševčenkivskyj, Sviatošynskyj, Obolonskyj a Darnyckyj.

Starosta Vitalij Kličko tiež uviedol, že vo štvrti Solomjanskyj boli zranení najmenej traja ľudia a dodal, že padajúce trosky podpálili niekoľko áut a poškodili veľkú budovu.

V Kyjeve nastali výbuchy. Viaceré sa stali v okrese Solomjanskyj. V Ševčenkivskom dopadli trosky rakiet na oblasť zoologickej záhrady. Všetky pohotovostné zložky sú na ceste,“ napísal Kličko.

Balistické rakety Kinžal

Počas najnovšej vlny ruských útokov v noci na utorok sa ukrajinskej protivzdušnej obrane podarilo zneškodniť 18 rakiet. Referuje o tom spravodajský web CNN s odvolaním sa na vyhlásenie hlavného veliteľa ukrajinských ozbrojených síl Valerija Zalužného na Telegrame.

Približne o 3:30 dňa 16. mája 2023 ruskí okupanti zaútočili na Ukrajinu zo severu, juhu a východu 18 rôznymi typmi vzdušných, námorných a pozemných rakiet,“ uviedol Zalužnyj. Dodal, že Ukrajina cez noc zničila aj drony vypustené Ruskom.

Keď nedávno ukrajinská armáda po prvý raz zneškodnila tento typ rakety vzduch-zem, Kremeľ to odmietol s odôvodnením, že Kinžal je natoľko vyspelá strela, že ju nie je možné zostreliť.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 25. jún 2024

horoskopy na dnes utorok 25 jun 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 25. jún 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Dávajte si pozor na omyly, mali by ste potom veľa práce s ich nápravou. Možno vás potrápi trochu bolesť hlavy. Neprepínajte svoje sily, ak sa necítite vo forme, poproste o pomoc.

Býk 21.4. - 21.5.

Máte chuť aj energiu niečo tvoriť. Veľa si vás v domácnosti neužijú. Nájdete si vždy dôvod, prečo nemôžete sedieť doma. Teraz si môžete dovoliť trochu sebeckosti a myslieť na svoj prospech.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaši známi budú potrebovať radu a vy nesklamete. Asi pôjde o oblasť, v ktorej vynikáte. Podvečer dobre sledujte každého, kto vám vojde do cesty.

Rak 22.6. - 22.7.

Peniaze zbytočne nerozhadzujte a nešpekulujte. Môžete mať veľké straty. Opatrne s novotami. V zabehaných koľajach viete lepšie chodiť.
Všetky Horoskopy pre Utorok 25. jún 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie