• Dnes je: Utorok 09. augusta 2022 meniny má Ľubomíra

Ukrajinský prezident vyhlásil stanné právo. Ľudí vyzval, aby nepodľahli panike

Ukrajinský prezident vyhlásil stanné právo. Ľudí vyzval, aby nepodľahli panike

Volodymyr Zelenskyj vyzval obyvateľov, aby zostali doma a nepodľahli panike.

24.2.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj zaviedol stanné právo po tom, ako ruský prezident Vladimir Putin oznámil vojenskú operáciu na východnej Ukrajine.

Rusko sa podľa Zelenského zacielilo na ukrajinskú vojenskú infraštruktúru a naprieč krajinou je počuť výbuchy. Prezident vyzval obyvateľov, aby zostali doma a nepodľahli panike.

Zelenskyj tiež povedal, že telefonoval s americkým kolegom Joeom Bidenom a USA zhromažďujú medzinárodnú pomoc pre Ukrajinu.

Rusko napadlo Ukrajinu, z viacerých miest sa ozýva streľba a výbuchy

Ruský prezident Vladimir Putin oznámil vojenskú operáciu v regióne Donbas na východnej Ukrajine. Oznámil ju pritom s tým, že jej cieľom je chrániť civilistov. V televíznom prejave skoro ráno Putin vyhlásil, že kroky podnikajú v reakcii na hrozby prichádzajúce z Ukrajiny.


Rusko krátko po 4. hodine rannej SEČ po rozhodnutí prezidenta Vladimira Putina zaútočilo z východu, Krymu i Bieloruska na Ukrajinu. Putin vyhlásil, že situácia si vyžaduje rozhodné kroky a vyzval ukrajinských vojakov, aby zložili zbrane.


Okupovať Ukrajinu podľa jeho slov Rusko nemá v pláne a akékoľvek krviprelievanie bude vinou ukrajinského „režimu“. Putin zároveň varoval ostatné krajiny, že akýkoľvek pokus o zásah do ruskej akcie povedie k „následkom, aké nikdy nevideli“.

"Bez paniky, sme silní, sme pripravení na všetko, zvíťazíme," citovala Unian ukrajinského prezidenta.


Najčítanejšia najnovšia správa

Verejné financie budú kvôli Matovičovi v katastrofálnom stave, tvrdí Truban a pridáva ďalšiu kritiku

verejne financie budu kvoli matovicovi v katastrofalnom stave tvrdi truban a pridava dalsiu kritiku

8.8.2022 (Webnoviny.sk) - Podpredseda hnutia Progresívne Slovensko (PS) Michal Truban je presvedčený, že Slovensko potrebuje nového ministra financií.

Tvrdí, že súčasný minister a líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič je len ministrom vlastných nápadov, nedokáže riešiť problémy, a preto verejné financie budú katastrofálne. Truban o tom informoval v pondelok na sociálnej sieti.

Skončí to hospodárskou katastrofou

„Ak bude ďalej improvizovať s verejnými financiami tak, ako sme ho nechali vymýšľať opatrenia v pandémii, čo viedlo k tomu, že sme skončili na chvoste Európskej únie (EÚ) s najvyššou úmrtnosťou, najnižšou zaočkovanosťou a nemocnicami, ktoré skolabovali, tak to skončí hospodárskou katastrofou," dodal podpredseda PS.

Snaží sa oklamať verejnosť

Podľa neho sa ministerstvo financií snaží oklamať verejnosť vývojom daňových príjmov uprostred roku.

Truban na sociálnej sieti citoval Radu pre rozpočtovú zodpovednosť (RRZ), „ak vláda nepríjme dodatočné opatrenia, deficit verejnej správy by mal v roku 2023 mierne klesnúť, následne v rokoch 2024 a 2025 vzrastie až k úrovni 4,5 percenta HDP." Podpredseda PS je presvedčený, že Matovič žiadne opatrenia neprijme.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie