• Dnes je: Štvrtok 22. februára 2024 meniny má Etela

Ukrajinskí partizáni zabili v Mariupoli viac ako 40 ruských vojakov, otrávili ich jedlom a alkoholom

Ukrajinskí partizáni zabili v Mariupoli viac ako 40 ruských vojakov, otrávili ich jedlom a alkoholom

Pri predchádzajúcom incidente sa v meste utopilo päť ruských vojakov po požití otráveného alkoholu.

16.10.2023 (SITA.sk) - Ukrajinskí partizáni podnikli v ostatných mesiacoch útoky na ruských vojakov v Mariupoli.

Ako referuje web news.sky.com s odvolaním sa na Kyiv Post, v dôsledku toho bolo zabitých viac ako 40 ruských vojakov, väčšina z nich na následky otravy. Pri zatiaľ poslednom incidente zahynulo 26 vojakov a 15 muselo byť ošetrených v nemocnici.

„Toto je aktivita partizánov. Bolo to možné vďaka novej rotácii (personálu) a pretože orkovia (hanlivé označenie pre Rusov, pozn.) sú idioti,“ povedal nemenovaný zdroj.

„Nakŕmili ich jedom. Kuchári sú už v bezpečí, rovnako ako ich rodiny.“ Pri predchádzajúcom incidente vlani v lete sa v meste utopilo päť ruských vojakov po požití otráveného alkoholu.

Rusi neustále posúvali začiatok útoku, spomína šéf rozviedky Budanov na začiatok vojny

Šéf ukrajinskej vojenskej spravodajskej služby Kyrylo Budanov tvrdí, že keď už rozviedka definitívne vedela presný čas začiatku ruskej invázie, presťahoval sa niekoľko hodín pred vypuknutím vojny do svojej kancelárie. Povedal to v podcaste webu Ukrajinská pravda. Podľa Budanova Rusi neustále posúvali čas začiatku invázie.

„Posledné dva týždne to posúvali tam a späť o deň alebo dva. Ale 23. februára, okolo 14:30, sme dostali jasné informácie, že začiatok bude o štvrtej ráno. Táto informácia bola odovzdaná prezidentovi. Vydal rozkazy, ale spočítajte si to, do štvrtej ráno už nezostávalo veľa času,“ vyhlásil Budanov.

Spomína si, ako popoludní 23. februára vzal manželku a išli do supermarketu na väčší nákup. „Dobre si to pamätám. Nakúpili sme potraviny, presťahovali sme sa do mojej kancelárie, išli spať, rozprávali sa a čakali… Potom som si trochu zdriemol. Okolo 3:30 mi zavolal šéf kancelárie prezidenta (Andrij Jermak, pozn.) a vraví: ‚Možno sa to napokon nestane‘. Odvetil som mu: ‚Dúfajme v to najlepšie, ale pochybujem‘. A tak sme sa ďalej rozprávali takmer do štvrtej,“ priblížil.

Budanov tvrdí, že preňho samotného bolo dôležité, aby sa jeho spravodajské informácie o invázii ukázali ako pravdivé. „Musíte pochopiť, aj toto bola výzva. Lebo keby som ako šéf špeciálnych služieb podal nesprávne hlásenie, bola by to pre mňa blamáž. V skutočnosti boli prvé útoky okolo 4:20, pretože rakety už boli vo vzduchu a ešte nejaký čas trvalo, kým priletia. Povedal som si: ‚Je to tu. Teraz musíme začať pracovať na ďalšom probléme‘,“ skonštatoval Budanov.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 22. február 2024

horoskopy na dnes stvrtok 22 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 22. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Máte možnosť prežiť príjemný deň v kruhu najbližších. Spoločenská akcia, ktorú si naplánujete, prebehne podľa vašich predstáv. Myslite aj na deti.

Býk 21.4. - 21.5.

Daj sa do kontaktu s osobami, ktoré myslia rovnako ako vy. Spoločne môžete veľa dosiahnuť. Spontánne nápady vyžadujú neobyčajné riešenie. Netreba sa ničoho naľakať.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Ak máte pocit, že vás okolie využíva, nezaškodilo by vám trochu tvrdohlavosti. Nedajte sa znechutiť zhoršenou atmosférou a snažte si zachovať optimizmus.

Rak 22.6. - 22.7.

Terajšie počasie na rozdiel od iných vás oberá o pokoj. Ste zavalený mimopracovnými povinnosťami, môžu sa pridať aj bolesti. Musíte vydržať, zajtra to bude lepšie.
Všetky Horoskopy pre Štvrtok 22. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie