• Dnes je: Sobota 02. decembra 2023 meniny má Bibiána

Ukrajinské sily podľa Putina utrpeli v novej protiofenzíve „katastrofické“ straty

Ukrajinské sily podľa Putina utrpeli v novej protiofenzíve „katastrofické“ straty

Vladimir Putin naznačil nové snahy o zabratie ďalších ukrajinských území.

13.6.2023 (SITA.sk) - Ruský vodca Vladimir Putin v utorok naznačil, že by mohol nariadiť svojim jednotkám, aby sa pokúsili zabrať viac územia na Ukrajine s cieľom ochrániť ruské oblasti susediace s Ukrajinou. Taktiež tvrdil, že ukrajinské sily utrpeli v novej protiofenzíve „katastrofické“ straty.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Šéf Kremľa na stretnutí s vojnovými korešpondentmi a blogermi uviedol, že neuvažuje o novej mobilizácii, no nevylučuje ju. Zopakoval naratív Kremľa, že sa zničenie Kachovskej priehrady na rieke Dnipro je zodpovedná Ukrajina.

Uvedené stretnutie sa uskutočnilo po utorňajších raketových útokoch na centrálnu časť Ukrajiny, pri ktorých v meste Kryvyj Rih zomrelo 11 civilistov.

Putin taktiež presviedčal prítomných, že ukrajinská protiofenzíva nemá úspech. Tvrdil, že Ukrajina stratila 160 tankov a viac ako 360 iných obrnených vozidiel, zatiaľ čo Rusko od začiatku nového útoku prišlo len o 54 tankov.

Tieto tvrdenia nebolo možné okamžite overiť. Ukrajinskí predstavitelia zvyčajne straty nekomentujú. Biely dom neposkytol žiadnu okamžitú reakciu na Putinove tvrdenia. Nemenovaný americký predstaviteľ oboznámený s americkou spravodajskou službou však uviedol, že Putinove komentáre „nie sú presné“.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Piatok 1. december 2023

horoskopy na dnes piatok 1 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Piatok 1. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Ak chcete meniť beh udalostí, môže sa vám to dnes podariť. Na mieste je však opatrnosť, pretože sa stretnete s veľkým odporom. Pohodlnejšie by bolo do toho sa nepúšťať.

Býk 21.4. - 21.5.

Skôr ako sa rozhodnete pre niečo celkom nové, mali by ste najskôr vyskúšať, čo to spraví na verejnosti. Nemôžete si predsa dovoliť robiť nepodarky.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Najskôr sa snažte pozbierať všetky potrebné argumenty a až potom s nimi vyjdite na verejnosť. Predčasný zásah by ani vám, ani veci nijako nepomohol.

Rak 22.6. - 22.7.

Hoci sa vývoj akcie predbežne zastavil, využite príležitosť a urobte si prehľad o nákladoch a výsledkoch svojho úsilia. Budete sa môcť lepšie pripraviť na ďalšie kroky.Všetky Horoskopy pre Piatok 1. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie