• Dnes je: Utorok 05. decembra 2023 meniny má Oto

Ukrajinské deti nevedia, kam budú chodiť do školy. Vyučovať sa má aj v metre či na diaľku

Ukrajinské deti nevedia, kam budú chodiť do školy. Vyučovať sa má aj v metre či na diaľku

Školáci dostanú stravu zadarmo, do metra ich odvezie autobus.

30.8.2023 (SITA.sk) - Mnohé ukrajinské deti, predovšetkým na vojnou zasiahnutých územiach, s blížiacim sa začiatkom nového školského roka nevedia, kde budú chodiť do školy.

Škola v metre

Viaceré školy sa stali v doterajšom priebehu vojny terčom ruského bombardovania a veľa z nich bolo zničených. Ako uvádza web Ukrajinská pravda, v Charkove bude dovedna 1 003 detí navštevovať školu zriadenú v metre.

Starosta druhého najväčšieho ukrajinského mesta Ihor Terechov uviedol, že deti sa budú učiť v metre tri až štyrikrát týždenne, pričom triedy sa budú striedať.

Výučba na diaľku

Starosta poznamenal, že metro pre tento účel vybavujú zariadeniami pre deti vrátane systémov rekuperácie vzduchu, osvetlenia a toaliet.

Terechov uviedol, že prítomnosť školákov v metre počas školského roka neovplyvní prevádzku tohto dopravného systému ani jeho potenciálne využitie ako protileteckého krytu. Stredoškolské vzdelávacie inštitúcie v Charkove začnú školský rok výučbou na diaľku.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 5. december 2023

horoskopy na dnes utorok 5 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 5. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Náladu vám len tak ľahko nikto nepokazí. Dokonca sa pustíte iniciatívne do niektorých prác, ktorým sa inokedy radšej vyhýbate. Zároveň to bude pre vás aj relaxácia.

Býk 21.4. - 21.5.

Prichádza obdobie, počas ktorého by ste mali venovať svoje sily rodine a domovu. Ak treba niečo v domácnosti zlepšiť, či prípadne zmeniť bydlisko, je najvyšší čas niečo podniknúť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Mali by ste si vyriešiť nedorozumenie s členmi rodiny. Uvedomte si, že vás potrebujú viac, ako si myslíte. Vo vzduchu visia viaceré otázky, na ktoré by ste mali nájsť odpoveď.

Rak 22.6. - 22.7.

Pravdepodobne dostanete pozvanie od osoby, ktorá sa s vami chce už dlhšie zblížiť. Buďte trpezliví, lebo váš obdivovateľ je veľmi nesmelý.Všetky Horoskopy pre Utorok 5. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie