• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Ukrajinská protiofenzíva začína prinášať ovocie a armáda postupne získava pôdu pod nohami, tvrdí Stoltenberg

Ukrajinská protiofenzíva začína prinášať ovocie a armáda postupne získava pôdu pod nohami, tvrdí Stoltenberg

Ukrajinské jednotky dosiahli pokrok za dedinou Robotyne a rozširujú tak územia v Záporožskej oblasti.

7.9.2023 (SITA.sk) - Ukrajina napriek ťažkým bojom v protiofenzíve „pomaly získava pôdu pod nohami“. Vo štvrtok to uviedol generálny tajomník Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) Jens Stoltenberg. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Prelomili obranné línie

Stoltenberg tiež v prejave pred poslancami Európskeho parlamentu povedal, že podpora spojencov NATO pomohla začať ukrajinskú protiofenzívu, ktorá teraz začína prinášať ovocie.

Ukrajinci postupne získavajú pôdu pod nohami. Sú to ťažké boje, ťažké boje, ale podarilo sa im prelomiť obranné línie ruských síl. A postupujú vpred,“ vyjadril sa.

Ukrajinskí predstavitelia sú optimistickí

Jeho slová pritom prišli po tom, ako ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj minulý týždeň vyslal dôrazné posolstvo týkajúce sa pokroku Ukrajiny, keď na sociálnej a mikroblogovacej sieti X, predtým známej ako Twitter, napísal: „Bez ohľadu na to, čo kto hovorí, postupujeme, a to je najdôležitejšie. Sme v pohybe.“

Ukrajinskí predstavitelia sú medzitým opatrne optimistickí v tom, že druhá línia ruských obranných opevnení na južnom fronte by mohla byť ľahšie prekonateľná ako prvá. Geolokačné videozáznamy z posledných dní naznačujú, že ukrajinské jednotky dosiahli pokrok za dedinou Robotyne, keďže sa snažia rozšíriť územie v Záporožskej oblasti, ktoré získali späť v auguste.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie