• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Ukrajinská protiofenzíva podľa Stoltenberga prekonáva očakávania a úspechy naberajú na obrátkach

Ukrajinská protiofenzíva podľa Stoltenberga prekonáva očakávania a úspechy naberajú na obrátkach

Poznamenal tiež, že pokročilé systémy protivzdušnej obrany poskytnuté Ukrajine spojencami NATO „preukázali svoju výnimočnú účinnosť“.

31.8.2023 (SITA.sk) - Ukrajinské sily v doterajšom priebehu protiofenzívy voči ruským okupantom prekonali očakávania. V rozhovore pre spravodajskú televíziu CNN to povedal generálny tajomník Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) Jens Stoltenberg.

„Ukrajinci sa postupne presadzujú, čo znamená, že zatláčajú Rusov späť a sú schopní preraziť niektoré z ich dobre opevnených oblastí, kde sú mínové polia, a preto je ešte dôležitejšie teraz ich podporovať,“ vyhlásil Stoltenberg.

Úspechy naberajú na obrátkach

Podľa neho „je to krutý a ťažký boj“ a pre Ukrajincov to nie je ľahká cesta k víťazstvu, ale „dosahujú úspechy, ktoré naberajú na obrátkach“.

„Videli sme, že Ukrajinci opäť prekonali očakávania, a musíme si uvedomiť, že všetko sa to začalo minulý rok rozsiahlou ruskou inváziou na Ukrajinu. Experti vtedy verili, že Ukrajina vydrží len pár dní či týždňov, no oslobodili sever, Kyjev, východ, Charkov, územie na juhu, Cherson... A teraz dosahujú ešte väčšie úspechy,“ poznamenal Stoltenberg.

Rozhodovať musia Ukrajinci

V odpovedi na otázku o rozdieloch v hodnotení protiofenzívnej taktiky medzi západnými armádami Stoltenberg poznamenal, že „medzi spojencami NATO existuje neustály dialóg a, samozrejme, aj dialóg s Ukrajinou“.

Podľa generálneho tajomníka aliancie treba Ukrajincom pomáhať radami a podporou, no vraví, že „v konečnom dôsledku sú to Ukrajinci, ktorí musia rozhodovať“.

Poznamenal, že pokročilé systémy protivzdušnej obrany poskytnuté Ukrajine spojencami z NATO „preukázali svoju výnimočnú účinnosť“. „Ukrajinci šikovne ovládajú tieto systémy,“ skonštatoval Stoltenberg.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie