• Dnes je: Streda 29. novembra 2023 meniny má Vratko

Ukrajinská ofenzíva je pozastavená, vojaci narazili na mínové polia a prevahu Rusov

Ukrajinská ofenzíva je pozastavená, vojaci narazili na mínové polia a prevahu Rusov

V Zaporožskej a Doneckej oblasti sa ukrajinské jednotky stále prebojovávajú cez prvé obranné línie Ruska a zatiaľ nedosiahli hlavnú líniu ruských opevnení.

16.6.2023 (SITA.sk) - Ambiciózna ofenzíva Ukrajiny s cieľom získať naspäť Ruskom okupované územia sa ukazuje ako ťažká úloha proti mínovým poliam, dobre pripravenej obrane a prevahe ruského letectva. Informuje o tom denník The Wall Street Journal.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ukrajinskí vojaci, ktorí obsadili pozície pri obci Urožajnoje, podľa vlastných slov zistili že je zamínovaná.

Míny sú všade, dokonca aj v domoch,“ priblížil veliteľ čaty.

Ukrajinské jednotky pozastavili útoky

Po prvých sondážnych útokoch, ktoré priniesli zmiešané výsledky, ukrajinské sily v posledných dňoch útoky väčšinou pozastavili, pretože velitelia sa poučili z uplynulých dvoch týždňov a pokúšajú sa prísť na to, ako preraziť ruské línie bez veľkých strát.

V Zaporožskej oblasti na juhu a v Doneckej na východe sa ukrajinské jednotky stále prebojovávajú cez prvé obranné línie Ruska a zatiaľ nedosiahli hlavnú líniu ruských opevnení, konštatuje The Wall Street Journal.

Rusko medzitým pokračuje v útokoch v iných častiach východnej Ukrajiny, i keď bez viditeľnejších úspechov, a tiež v raketových a dronových útokoch na ukrajinské mestá.

Príležitosť ohroziť ruskú kontrolu na juhu

Niektoré z doterajších taktických úspechov Ukrajinci dosiahli pri obci Blahodatne a ďalších dedinách pozdĺž rieky Mokri Jaly. Prielom v tejto oblasti by pritom mohol ukrajinským silám umožniť postup na prístavné mestá Mariupoľ a Berďansk, čo by ohrozilo ruskú kontrolu nad juhom krajiny.

Zatiaľ je však tento tlak obmedzený a lokálny. Väčšina ukrajinských brigád určených na ofenzívu a vybavených silnými západnými tankmi sa do boja ešte nezapojila.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 29. november 2023

horoskopy na dnes stredu 29 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 29. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Čaká vás deň vhodný na nákupy. Máte šancu stretnúť priateľa, s ktorým môžete stráviť príjemné popoludnie. Pozor, zdravotne nie ste v najlepšej kondícii.

Býk 21.4. - 21.5.

Doterajšie úlohy sa vám zdajú priľahké? Práve rutina sa stane prekážkou v dosiahnutí určitého cieľa. Nejaký čas vám potrvá, kým nájdete originálny postup.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Máte výbornú náladu? Niektorým ľuďom sa to nebude páčiť, budú vás chcieť znechutiť. Riaďte sa vlastným rozumom. Dávajte si pozor na nočné zážitky.

Rak 22.6. - 22.7.

Už dnes úplne zabudnete na prácu a najbližším pripravíte atraktívny program. Počítajte s prejavmi vďačnosti. Milovaná osoba vás príjemne prekvapí.Všetky Horoskopy pre Stredu 29. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie