• Dnes je: Utorok 05. decembra 2023 meniny má Oto

Ukrajinská armáda postúpila pri Bachmute o stovky metrov. Čo na to Rusi?

Ukrajinská armáda postúpila pri Bachmute o stovky metrov. Čo na to Rusi?

Ukrajinské sily sa dostali pod silnú paľbu ruských jednotiek.

18.5.2023 (SITA.sk) - Ukrajinské sily v priebehu stredy postupovali v okolí mesta Bachmut na východe krajiny, a to napriek tomu, že sa dostali pod silnú paľbu ruských jednotiek. Ako referuje spravodajský web CNN, tvrdí to hovorca ukrajinských ozbrojených síl Serhij Čerevatyj.

„V priebehu bojov naše jednotky pokračujú v postupe na okrajoch, napriek tomu, že momentálne nemajú výhodu v počte ľudí, munícii a výstroji.

Podarilo sa nám postúpiť od 150 do 1700 metrov,“ povedal Čerevatyj. CNN konštatuje, že správy z bojiska nedokáže overiť.

Šéf ruskej žoldnierskej Wagnerovej skupiny Jevgenij Prigožin však tiež vyhlásil, že jeho bojovníci postúpili v rámci Bachmutu.

Námestníčka ukrajinského ministra obrany Hanna Maľarová v stredu povedala, že ukrajinskí vojaci oslobodili asi 20 kilometrov štvorcových územia na severných a južných predmestiach Bachmutu.


Maľarová však priznala, že Rusko v Bachmute na niektorých miestach postupuje, pričom privádza na miesto výsadkárov a „ničí mesto delostrelectvom“.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 4. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 4 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Pokračujete vo včerajšom pracovnom nasadení? Ak áno, môžete dnes veľmi ľahko dosiahnuť úspech. V súkromí sa vám splní nejedno želanie.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak vám dnes ponúknu nové zamestnanie, berte ho so "všetkými desiatimi". Dnes je tá najvhodnejšia konštelácia k novým začiatkom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete mať možnosť získať nové kontakty. Bude dobré, keď si urobíte reklamu. Nemali by ste sedieť v kúte a čakať na to, kedy si vás niekto všimne.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak sa stretnete so silnejším protivníkom, nevzdávajte sa. Obhajujte vaše myšlienky za každú cenu. K partnerovi buďte opatrní, nežiarlite.Všetky Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie