• Dnes je: Utorok 20. októbra 2020 meniny má Vendelín

Ukrajinec prekročil nelegálne hranice, polícia nachytala bez dokladov aj dvoch mladíkov

Ukrajinec prekročil nelegálne hranice, polícia nachytala bez dokladov aj dvoch mladíkov

Nakoľko Ukrajinec nemal pri sebe cestovný doklad, polícia ho predviedla na oddelenie, aby zistila jeho totožnosť.

10.8.2020 (Webnoviny.sk) - Príslušníci hraničnej polície a cudzineckej polície zo Sobraniec zadržali v minulom týždni pri nepovolenom prekročení slovenských hraníc troch cudzincov. Išlo o jedného Ukrajinca a dvoch štátnych príslušníkov Líbye.

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície Sobrance Agnesa Kopernická, v stredu 5. augusta v ranných hodinách zaznamenali kamery neoprávnené prekročenie slovensko-ukrajinskej hranice neznámou osobou.

Okamžité vyhostenie

Počas pátracej akcie následne policajti v katastrálnom území obce Ruský Hrabovec (okres Sobrance) kontrolovali štátneho príslušníka Ukrajiny bez cestovného dokladu a predviedli ho na oddelenie za účelom zistenia totožnosti. Podrobil sa aj testu na COVID-19 s negatívnym výsledkom.

„Keďže cudzinec prekročil vonkajšiu hranicu s Ukrajinou mimo hraničný priechod a zdržiaval sa u nás neoprávnene bez povolenia príslušných orgánov bol administratívne vyhostený s uložením zákazu vstupu na územie SR a ostatných členských štátov EÚ na jeden rok,“ uviedla Kopernická s tým, že cudzinca odovzdali príslušníkom Štátnej hraničnej služby Ukrajiny.

Mladíkov si prevzala sociálka

Vo štvrtok 6. augusta v dopoludňajších hodinách kontrolovali policajti z Vyšného Nemeckého v katastrálnom území obce Lekárovce (okres Sobrance) dvoch štátnych príslušníkov Líbye bez cestovných dokladov a predviedli ich na oddelenie.

„Jeden z mladíkov bol prevezený do nemocnice v Michalovciach z dôvodu nevoľnosti a zvracania, kde ho hospitalizovali. Cudzinci boli testovaní na ochorenie COVID-19 s negatívnym výsledkom,“ informovala hovorkyňa.

Ako dodala, keďže predvedení cudzinci sú maloletí bez sprievodu, policajti kontaktovali pracovníkov Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny Sobrance. Oboch mladistvých si v piatok prevzali pracovníci úradu, ktorí zabezpečia ich umiestnenie v centre pre deti a rodiny.

Viac k téme: cudzinci, Riaditeľstvo Hraničnej a cudzineckej polície (RHCP), vyhostenie

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie