• Dnes je: Utorok 19. októbra 2021 meniny má Kristián

Ukrajinec chcel previezť cez Slovensko nelegálnych migrantov, hrozí mu väzenie

Ukrajinec chcel  previezť cez Slovensko nelegálnych migrantov, hrozí mu väzenie

V prípade dokázania viny hrozí obvinenému mužovi trest odňatia slobody na sedem až 12 rokov.

18.6.2021 (Webnoviny.sk) - Vyšetrovateľ Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii Úradu hraničnej a cudzineckej polície vzniesol vo štvrtok 17. júna obvinenie zo zločinu prevádzačstva voči 32-ročnému občanovi Ukrajiny. Informovala o tom hovorkyňa Prezídia Policajného zboru (PZ) Denisa Bárdyová.

Podľa policajných zistení mal 32-ročný Ukrajinec pomáhať štyrom osobám zo Sýrie a štyrom z Iraku prejsť cez územie Slovenskej republiky. Cudzincov mal naložiť do osobného motorového vozidla medzi katastrami mesta Snina a obce Pčoliné.

Policajti mobilnej zásahovej jednotky Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície Sobrance však zasiahli, podozrivé vozidlo zastavili a kontrole podrobili celú posádku. Následne našli osem mužov bez dokladov totožnosti spolu s prevádzačom.

Vyšetrovateľ spracoval aj návrh na väzobné stíhanie obvineného Ukrajinca a sudca väzobné stíhanie potvrdil. Na akcii Úradu hraničnej a cudzineckej polície prezídia PZ sa podieľali aj zložky Štátnej hraničnej služby Ukrajiny.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie