• Dnes je: Utorok 05. decembra 2023 meniny má Oto

Ukrajinci zažívajú aj sexuálne násilie zo strany okupantov, od začiatku vojny dostala polícia vyše 90-tisíc oznámení

Ukrajinci zažívajú aj sexuálne násilie zo strany okupantov, od začiatku vojny dostala polícia vyše 90-tisíc oznámení

Generálna prokuratúra prešetrila približne 200 prípadov a postúpila ich súdu.

30.8.2023 (SITA.sk) - V doterajšom priebehu vojny na Ukrajine dostala tamojšia polícia viac ako 93-tisíc oznámení o sexuálnom násilí zo strany ruských okupantov.

Ako referuje web life.pravda.com.ua, pre Ukrajinský rozhlas to povedal Serhij Nižynskyj, poradca ukrajinskej vicepremiérky pre európsku a euroatlantickú integráciu Oľhy Stefanišynovej. Podľa Nižynského generálna prokuratúra prešetrila približne 200 prípadov a postúpila ich súdu.

V pláne je podľa neho novelizácia trestného zákona, do ktorého by mal pribudnúť samostatný článok o trestoch za sexuálne násilie v čase vojny. Nižynskyj taktiež povedal, že na Ukrajine v súčasnosti funguje niekoľko centier, ktoré obete môžu kontaktovať v prípade potreby.

Polícia už skôr informovala, že väčšinu trestných činov sexuálneho charakteru oficiálne zaznamenali na predtým okupovaných územiach. V Kyjevskej, Sumskej a Černihivskej oblasti.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 5. december 2023

horoskopy na dnes utorok 5 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 5. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Náladu vám len tak ľahko nikto nepokazí. Dokonca sa pustíte iniciatívne do niektorých prác, ktorým sa inokedy radšej vyhýbate. Zároveň to bude pre vás aj relaxácia.

Býk 21.4. - 21.5.

Prichádza obdobie, počas ktorého by ste mali venovať svoje sily rodine a domovu. Ak treba niečo v domácnosti zlepšiť, či prípadne zmeniť bydlisko, je najvyšší čas niečo podniknúť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Mali by ste si vyriešiť nedorozumenie s členmi rodiny. Uvedomte si, že vás potrebujú viac, ako si myslíte. Vo vzduchu visia viaceré otázky, na ktoré by ste mali nájsť odpoveď.

Rak 22.6. - 22.7.

Pravdepodobne dostanete pozvanie od osoby, ktorá sa s vami chce už dlhšie zblížiť. Buďte trpezliví, lebo váš obdivovateľ je veľmi nesmelý.Všetky Horoskopy pre Utorok 5. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie