• Dnes je: Nedeľa 10. decembra 2023 meniny má Radúz

Ukrajinci vyjadrili súhlas s hybridným tribunálom, podľa Smyrnova by to bol dobrý krok

Ukrajinci vyjadrili súhlas s hybridným tribunálom, podľa Smyrnova by to bol dobrý krok

Podľa Smyrnova by mohli formát osobitného tribunálu pre zločin ruskej agresie voči Ukrajine určiť do konca roka.

23.8.2023 (SITA.sk) - Ukrajinská vláda pripustila, že nedokáže získať podporu pre svoj navrhovaný formát tribunálu na základe rezolúcie Valného zhromaždenia Organizácie Spojených národov (OSN) a miesto toho súhlasila s mierne upravenou formou, tzv. hybridným tribunálom. Informuje o tom portál Ukrajinská pravda s odvolaním sa na Európsku pravdu.

Ukrajinský prístup sa neujal

Zástupca vedúceho kancelárie ukrajinského prezidenta Andrij Smyrnov počas medzinárodnej konferencie o osobitnom tribunále v Kyjeve vysvetlil, že ukrajinský prístup „sa neujal“, pretože viaceré západné hlavné mestá vrátane Washingtonu sa obávajú, že by „na základe ruského scenára“ mohli sami čeliť trestnému stíhaniu.

„Doktrína medzinárodného práva sa stala rukojemníkom globálnej politiky, geopolitiky. A niektorí naši partneri sa obávajú, že tento precedens bude použitý proti nim, keďže sa tiež zapájajú do vojenských kampaní v zahraničí. A my musíme byť v tomto smere úprimní,“ povedal Smyrnov.

Hľadajú kompromis

Kyjev už podľa neho nevylučuje možnosť vytvorenia tzv. internacionalizovaného tribunálu, čo presadzujú Spojené štáty, no len za predpokladu, že sa jeho základom nestane ukrajinský súdny systém.

„Tento (hybridný tribunál založený na ukrajinskom práve - pozn. red) je pre Ukrajinu neprijateľný model. Zriadenie internacionalizovaného tribunálu však nemusí nevyhnutne znamenať zriadenie tribunálu v rámci ukrajinského právneho systému,“ poznamenal a dodal, že „preto by kompromisom mohlo byť vytvorenie internacionalizovaného tribunálu ako súčasti súdneho systému inej krajiny, ktorej súdny systém je dôveryhodný“.

Haag je vhodný adept

Podľa Európskej pravdy by mali v Haagu zriadiť osobitný tribunál pre zločin agresie, ktorý bude fungovať na základe holandského práva s čím predbežne súhlasila aj tamojšia vláda.

Haag je vhodný, pretože tam pôsobia aj ďalšie medzinárodné súdy, ako aj register ruských trestných činov, ktorý zhromažďuje dôkazy o rozsahu agresie; majú skúsenosti s vedením súdneho procesu pre medzinárodný zločin, ako bol prípad zostrelenia letu MH17; a v holandskom práve existuje prijateľná definícia zločinu agresie.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie