• Dnes je: Utorok 05. decembra 2023 meniny má Oto

Ukrajinci musia pripraviť na používanie bojových lietadiel F-16 stovky ľudí, výcvik bude trvať minimálne pol roka

Ukrajinci musia pripraviť na používanie bojových lietadiel F-16 stovky ľudí, výcvik bude trvať minimálne pol roka

Nutné je vycvičiť nielen pilotov, ale aj inžinierov a technikov.

22.8.2023 (SITA.sk) - Ukrajinský personál a infraštruktúra budú na prijatie bojových lietadiel F-16 podľa ministra obrany Ukrajiny Oleksija Reznikova pripravené najskôr o šesť až sedem mesiacov. Minister pripomenul, že samotné lietadlá sú jednoducho platformou a do úvahy sa musí vziať aj munícia a infraštruktúra na prevádzku stíhačiek.

Musia vycvičiť stovky ľudí

Znamená to, že je nutné vycvičiť nielen pilotov, ale aj inžinierov a technikov, uviedol Reznikov. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Ide o súbor úloh a musíme vycvičiť stovky ľudí," povedal ukrajinský minister obrany.

Výcvik môže trvať aj dlhšie

Poznamenal, že ukrajinskí piloti už demonštrovali schopnosť absolvovať svoj výcvik za šesť mesiacov, ale časový rámec vyškolenia technikov zatiaľ nie je známy.

Objektívne, bez prehnaných očakávaní ... Myslím si, že šesť až sedem mesiacov je minimálne obdobie, ktoré by sa malo vážne brať do úvahy," konštatoval Reznikov a dodal, že by nebol sklamaný ani v prípade, že by to trvalo trošku dlhšie.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 5. december 2023

horoskopy na dnes utorok 5 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 5. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Náladu vám len tak ľahko nikto nepokazí. Dokonca sa pustíte iniciatívne do niektorých prác, ktorým sa inokedy radšej vyhýbate. Zároveň to bude pre vás aj relaxácia.

Býk 21.4. - 21.5.

Prichádza obdobie, počas ktorého by ste mali venovať svoje sily rodine a domovu. Ak treba niečo v domácnosti zlepšiť, či prípadne zmeniť bydlisko, je najvyšší čas niečo podniknúť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Mali by ste si vyriešiť nedorozumenie s členmi rodiny. Uvedomte si, že vás potrebujú viac, ako si myslíte. Vo vzduchu visia viaceré otázky, na ktoré by ste mali nájsť odpoveď.

Rak 22.6. - 22.7.

Pravdepodobne dostanete pozvanie od osoby, ktorá sa s vami chce už dlhšie zblížiť. Buďte trpezliví, lebo váš obdivovateľ je veľmi nesmelý.Všetky Horoskopy pre Utorok 5. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie