• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Ukrajinci a Rusi v súčasnosti bojujú o plošiny v Čiernom mori, tvrdí britské ministerstvo obrany

Ukrajinci a Rusi v súčasnosti bojujú o plošiny v Čiernom mori, tvrdí britské ministerstvo obrany

Ide o boj o strategicky dôležité plynárenské a ropné vrtné plošiny, takzvané Bojkove veže.

27.8.2023 (SITA.sk) - Medzi ukrajinskými a ruskými námornými a leteckými silami v súčasnosti podľa britského ministerstva obrany prebieha boj o strategicky dôležité plynárenské a ropné vrtné plošiny, takzvané Bojkove veže, v Čiernom mori medzi polostrovom Krym a mestom Odesa. sa o

Rusko Bojkove veže obsadilo počas anexie Krymu v roku 2014. Z týchto plošín sú nielen kontrolované cenné ložiská uhľovodíkov, ale rovnako ako Hadí ostrov v západnej časti Čierneho mora, sa môžu zároveň „používať ako predsunuté základne, pristávacie miesta pre vrtuľníky a ako plochy na umiestnenie raketových systémov ďalekého doletu," uviedlo britské obranné spravodajstvo. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Nedávno Ozbrojené sily Ukrajiny zaútočili na ruské lietadlo nad Čiernym morom, keď sa snažilo zničiť ukrajinský vojenský čln neďaleko Bojkových veží.

Počas boja bolo ruské lietadlo poškodené. Od začiatku otvorenej ruskej invázie na Ukrajinu, Kyjev zaútočil na niekoľko vrtných veží kontrolovaných Ruskom, poznamenalo britské ministerstvo obrany.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie