• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Ukrajina získala územie v Záporožskej oblasti, úspešne pokračuje aj ofenzíva v okolí Bachmutu

Ukrajina získala územie v Záporožskej oblasti, úspešne pokračuje aj ofenzíva v okolí Bachmutu

Ukrajinský generálny štáb vo štvrtok konštatoval, že jednotky Kyjeva dosiahli úspech.

24.8.2023 (SITA.sk) - Ukrajinská armáda uviedla, že jej jednotky rozšírili zisky na južnom fronte v Záporožskej oblasti a pokračujú v ofenzíve v okolí mesta Bachmut v Doneckej oblasti.

Ukrajinský úspech

Ukrajinský generálny štáb vo štvrtok konštatoval, že jednotky Kyjeva dosiahli úspech „v smere obcí Novodanylivka a Novoprokopivka, upevňujú svoje pozície a delostreleckou paľbou útočia na identifikované nepriateľské terče“.

Obec Novoprokopivka sa nachádza južne od dediny Robotyne, o ktorej Ukrajinci v stredu povedali, že ju už majú úplne pod kontrolou. Informuje o tom web CNN.

Pokračujúce ofenzívne akcie

Ukrajinský generálny štáb ďalej uviedol, že „v sektore Bachmutu pokračujú v ofenzívnych akciách južne od mesta a konsolidujú pozície“. Podľa Kyjeva Rusi pokračujú v „neúspešných ofenzívach“ v oblasti obcí Avdijivka, Marijinka and Novomychajlivka v Doneckej oblasti.

„Nepriateľ má významné straty personálu, zbraní a vybavenia,“ vyhlásil generálny štáb. Ukrajinské sily zároveň podľa Kyjeva odrážajú ruské pokusy o postup severne od mesta Kupiansk v Charkivskej oblasti aj pokusy o prielom západne od mesta Svatove v susednej Luhanskej oblasti.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie