• Dnes je: Sobota 03. júna 2023 meniny má Karolína

Ukrajina zatiaľ nemôže začať s „jarnou“ protiofenzívou. Čakáme na muníciu od partnerov, vysvetlil Zelenskyj

Ukrajina zatiaľ nemôže začať s „jarnou“ protiofenzívou. Čakáme na muníciu od partnerov, vysvetlil Zelenskyj

Ukrajina má nedostatok zbraní vrátane ťažkej techniky a bojových lietadiel.

25.3.2023 (SITA.sk) - Ukrajina nemôže začať ďalšiu protiofenzívu pre nedostatok zbraní vrátane ťažkej techniky a bojových lietadiel. Ako referuje web Kyiv Independent, v rozhovore pre japonský denník Jomiuri Šimbun to povedal ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Za takýchto podmienok ich (ukrajinské jednotky, pozn.) nemôžeme poslať,“ povedal.

Šéf ukrajinskej vojenskej spravodajskej služby Kyrylo Budanov v januári povedal, že Ukrajina plánuje veľkú protiofenzívu na jar, pričom „najhorúcejšie“ boje sa očakávajú v marci.

Zelenskyj priznal, že situácia na východe Ukrajiny „nie je dobrá“ pre „nedostatok munície“, keďže ruské sily jej denne spotrebujú trikrát viac ako ukrajinské jednotky. „Čakáme na muníciu od našich partnerov,“ podotkol Zelenskyj.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Piatok 2. jún 2023

horoskopy na dnes piatok 2 jun 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Piatok 2. jún 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Bez vetra sa listy nehýbu, hovorí sa o historkách, ktoré sú plné rozporov, ale tebe servírujú ako pravdivé a skutočné udalosti. Že čosi pravdy na veciach môže byť, nemožno vylúčiť.

Býk 21.4. - 21.5.

Neplánujete si na dnes priveľa povinností? Postihne vás ťažkopádnosť a ak sa pustíte do viacerých prác, zostane vám väčšina na zajtra.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Pocítite dôsledky zmien, o ktoré ste sa sami pričinili. Chceli by ste niektoré obísť? Nemusí vám to vyjsť, lebo budete stredobodom pozornosti.

Rak 22.6. - 22.7.

Pokojne môžete poľaviť, nehrozia vám žiadne straty. Ak uvoľníte priestor pre prácu niekomu druhému, získate čas pre vaše záľuby. Už ste ich dlho zanedbávali.


Všetky Horoskopy pre Piatok 2. jún 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?


Počasie