• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Ukrajina zahájila výstavbu 150-kilometrového vodovodu pre oblasti zasiahnuté kolapsom Kachovskej priehrady

Ukrajina zahájila výstavbu 150-kilometrového vodovodu pre oblasti zasiahnuté kolapsom Kachovskej priehrady

Projekt poskytne vodu najmenej miliónu obyvateľov v zasiahnutých regiónoch, chcú ho dokončiť čo najskôr.

4.7.2023 (SITA.sk) - Na Ukrajine sa začali prípravné práce pre výstavbu hlavných vodovodných potrubí pre regióny zasiahnuté zničením Kachovskej priehrady na rieke Dneper. Referuje o tom web Ukrajinská pravda.

Vodovod bude pozostávať z troch hlavných vodovodných potrubí v dĺžke takmer 150 kilometrov. Realizácia projektu poskytne vodu najmenej miliónu obyvateľov z Dnepropetrovskej, Záporožskej, Mykolajevskej a Chersonskej oblasti.

„Vodovod bude položený doslova od nuly. Medzinárodní partneri sa podieľajú na obstarávaní a logistike potrubí požadovaného priemeru a vysokokapacitných čerpadiel. Kladieme si ambicióznu úlohu, dokončiť dielo čo najskôr,“ poznamenal ukrajinský minister infraštruktúry Oleksandr Kubrakov.

Zničenie Kachovskej priehrady na rieke Dneper zo 6. júna predstavuje jednu z najväčších priemyselných a ekologických katastrof v Európe za niekoľko desaťročí. Voda z priehrady vyhnala ľudí z domovov, ohrozila dodávky elektriny a spôsobila environmentálnu katastrofu.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie