• Dnes je: Sobota 09. decembra 2023 meniny má Izabela

Ukrajina začala vyšetrovanie v súvislosti s odrezaním hlavy vojakovi, Rusko je vraj „horšie ako Islamský štát“

Ukrajina začala vyšetrovanie v súvislosti s odrezaním hlavy vojakovi, Rusko je vraj „horšie ako Islamský štát“

Ruská strana prostredníctvom hovorcu Kremľa Dmitrija Peskova uviedla, že video je „strašné“, ale „v prvom rade musíme overiť jeho pravosť“.

12.4.2023 (SITA.sk) - Ukrajinská bezpečnostná služba (SBU) začala vyšetrovanie vojnových zločinov v súvislosti s videozáznamom, ktorý zachytáva odrezanie hlavy ukrajinského vojaka ruskými okupantmi.

Mučenie ukrajinského väzňa

Včera bolo na internete zverejnené video, na ktorom ruskí okupanti ukázali svoju beštiálnu stránku tým, že brutálne mučili ukrajinského väzňa a odrezali mu hlavu,“ uviedla SBU vo vyhlásení v Telegrame.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Nájdeme týchto neľudí. Ak to bude potrebné, dostaneme ich kdekoľvek - spod zeme alebo z druhej strany. Určite však budú za svoje činy potrestaní,“ dodal šéf SBU Vasyľ Maľuk.

Video, ktoré videla CNN a ktoré bolo zverejnené na Twitteri a je značne rozmazané, vyzerá, že bolo natočené počas leta, čomu nasvedčuje množstvo rastlín na zemi. Údajne zobrazuje ruského bojovníka, ako používa nôž na odrezanie hlavy ukrajinského vojaka. Hlas na začiatku videa naznačuje, že obeť mohla byť ešte nažive, keď sa brutálny útok začal. Video bolo jedným z dvoch, ktoré údajne zachytávajú odrezanie hláv ukrajinských vojakov a ktoré sa minulý týždeň objavili na sociálnych sieťach. To druhé možno nakrútili len nedávno.

Ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba označil Rusko za „horšie ako Islamský štát“ a povedal, že je „absurdné“, že krajina v súčasnosti predsedá Bezpečnostnej rade OSN.

Overenie pravosti videa

Ruských teroristov treba vyhnať z Ukrajiny a OSN a brať ich na zodpovednosť za ich zločiny,“ uviedol na Twitteri.

Poradca ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského Mychajlo Podoľak na Twitteri napísal: „Je zaznamenané, ako si ruský vojak užíva odrezanie hlavy ukrajinskému vojnovému zajatcovi. Opäť dokazujú svoju beštiálnu povahu a presviedčajú svet o krvilačnosti Ruskej federácie.“

Ruská strana prostredníctvom hovorcu Kremľa Dmitrija Peskova uviedla, že video je „strašné“, ale „v prvom rade musíme overiť jeho pravosť“. Námestníčka ukrajinského ministra obrany Hanna Maľarová vyzvala ľudí, aby prestali zdieľať video, ktoré údajne ukazuje odrezanie hlavy ukrajinského vojaka.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 9. december 2023

horoskopy na dnes sobotu 9 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Planéty nepriaznivo ovplyvňujú vašu pracovnú aktivitu. Neplánujte si toho veľa. Objavia sa udalosti, ktoré nemôžete ovplyvniť. Môžu sa obrátiť proti vám.

Býk 21.4. - 21.5.

Situácia nie je taká jednoznačná, ako si myslíte. Nemali by ste robiť závery dovtedy, kým nezískate presné informácie. Stačí málo a z priateľov si môžete narobiť nepriateľov.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaša energia vám dodá chuť do práce a života. Stačí viac iniciatívy a určite zlepšíte vašu terajšiu situáciu. Snažte sa vyhnúť zbytočným stresom.

Rak 22.6. - 22.7.

Prvotný neúspech pri rozbiehaní dôležitých aktivít nič neznamená. Vyskúšajte všetky riešenia. Ak nepoľavíte, už čoskoro zaznamenáte prvé úspechy.Všetky Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie