• Dnes je: Streda 29. novembra 2023 meniny má Vratko

Ukrajina plánuje vytvorenie vojenskej polície, mala by dohliadať najmä na disciplínu v ozbrojených silách

Ukrajina plánuje vytvorenie vojenskej polície, mala by dohliadať najmä na disciplínu v ozbrojených silách

Vojenská polícia by sa mala stať vojenskou formáciou s funkciami presadzovania práva a bude súčasťou systému ministerstva obrany.

21.8.2023 (SITA.sk) - Ukrajinské ministerstvo obrany pripravuje návrh zákona o vytvorení vojenskej polície, ktorej úlohou bude boj proti vojnovým zločinom a zabezpečenie disciplíny v armáde.

Vytvoria organizáciu so samostatnými právomocami

Referuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na tlačový odbor spomenutého rezortu obrany.

„Organizácia bude vytvorená na základe vojenskej poriadkovej služby v Ozbrojených silách Ukrajiny. Bude mať samostatné právomoci pre operačné pátracie činnosti a predsúdne vyšetrovanie vojnových zločinov (vo vojnových zónach),“ zdôvodňujú zákonodarcovia legislatívny návrh.

Bude dohliadať najmä na poriadkovú činnosť

Ako ďalej uvádza dôvodová správa, medzi hlavné úlohy budú patriť poriadková činnosť pri predchádzaní, odhaľovaní a potláčaní vojnových zločinov podľa noriem Trestného poriadku Ukrajiny a vojenských predpisov, operačná a pátracia činnosť, špeciálna prevencia v ukrajinských ozbrojených silách, zabezpečovanie poriadku a vojenskej disciplíny v ukrajinských ozbrojených silách, ochrana práv vojenského personálu či ochrana majetku štátu.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 29. november 2023

horoskopy na dnes stredu 29 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 29. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Čaká vás deň vhodný na nákupy. Máte šancu stretnúť priateľa, s ktorým môžete stráviť príjemné popoludnie. Pozor, zdravotne nie ste v najlepšej kondícii.

Býk 21.4. - 21.5.

Doterajšie úlohy sa vám zdajú priľahké? Práve rutina sa stane prekážkou v dosiahnutí určitého cieľa. Nejaký čas vám potrvá, kým nájdete originálny postup.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Máte výbornú náladu? Niektorým ľuďom sa to nebude páčiť, budú vás chcieť znechutiť. Riaďte sa vlastným rozumom. Dávajte si pozor na nočné zážitky.

Rak 22.6. - 22.7.

Už dnes úplne zabudnete na prácu a najbližším pripravíte atraktívny program. Počítajte s prejavmi vďačnosti. Milovaná osoba vás príjemne prekvapí.Všetky Horoskopy pre Stredu 29. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie