• Dnes je: Sobota 09. decembra 2023 meniny má Izabela

Ukrajina plánuje exportovať do Európy viac elektriny ako v roku 2022, príjmy však nebudú stačiť na obnovu systému

Ukrajina plánuje exportovať do Európy viac elektriny ako v roku 2022, príjmy však nebudú stačiť na obnovu systému

V pláne je podľa Haluščenka aj zvýšenie cezhraničnej prepravy medzi Ukrajinou a Poľskom, čo zvýši export.

Ukrajina očakáva, že jej export elektriny bude v tomto roku vyšší ako vlani, ale samotné príjmy z exportu nebudú stačiť na obnovu energetického systému. Referuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na ukrajinského ministra energetiky Hermana Haluščenka.

Uspokojovanie domácich potrieb

„Dúfame, že dosiahneme objemy exportu, ktoré sme mali minulý rok. Plánujeme a budeme pokračovať v rokovaniach o ich zvýšení, pretože dnes nám to rezerva v systéme umožňuje,“ povedal Haluščenko.

Minister zároveň zdôraznil, že prioritou je uspokojovanie domácich potrieb elektriny, takže v prípade zmeny situácie môže byť export pozastavený.

Finančné zdroje na obnovu

Príjmy z exportu elektriny podľa neho pomôžu získať dodatočné finančné zdroje na obnovu energetických zariadení, ktoré boli zničené alebo poškodené pri ruských útokoch. Tieto prostriedky však nebudú stačiť.

„Bohužiaľ, nevidíme možnosť plne pokryť príslušné finančné potreby na obnovu elektrizačnej sústavy prostredníctvom exportu do budúcej vykurovacej sezóny. V súčasnosti sa diskutuje o niekoľkých ďalších riešeniach. Samozrejme, možnosť získania prostriedkov z exportu umožní finančne podporovať naše výrobné zariadenia a spoločnosti, aby mali rezervu,“ vysvetľuje Haluščenko.


V pláne je podľa Haluščenka aj zvýšenie cezhraničnej prepravy medzi Ukrajinou a Poľskom, čo zvýši export.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 9. december 2023

horoskopy na dnes sobotu 9 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Planéty nepriaznivo ovplyvňujú vašu pracovnú aktivitu. Neplánujte si toho veľa. Objavia sa udalosti, ktoré nemôžete ovplyvniť. Môžu sa obrátiť proti vám.

Býk 21.4. - 21.5.

Situácia nie je taká jednoznačná, ako si myslíte. Nemali by ste robiť závery dovtedy, kým nezískate presné informácie. Stačí málo a z priateľov si môžete narobiť nepriateľov.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaša energia vám dodá chuť do práce a života. Stačí viac iniciatívy a určite zlepšíte vašu terajšiu situáciu. Snažte sa vyhnúť zbytočným stresom.

Rak 22.6. - 22.7.

Prvotný neúspech pri rozbiehaní dôležitých aktivít nič neznamená. Vyskúšajte všetky riešenia. Ak nepoľavíte, už čoskoro zaznamenáte prvé úspechy.Všetky Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie