• Dnes je: Streda 07. júna 2023 meniny má Róbert

Ukrajina bude mať len jeden pokus využiť protiofenzívu, tvrdí Pavel

Ukrajina bude mať len jeden pokus využiť protiofenzívu, tvrdí Pavel

Český prezident je podľa vlastných slov presvedčený, že „tento rok je otvorené okno príležitosti“ a myslí si, že „po budúcej zime bude veľmi zložité udržať súčasnú úroveň podpory“.

20.3.2023 (SITA.sk) - Ukrajina by mala využiť príležitosť na protiofenzívu tento rok, pretože bude extrémne zložité získať podporu spojencov na ďalší pokus v budúcnosti.

Očakávaný progres

V rozhovore pre poľský denník Rzeczpospolita to povedal český prezident Petr Pavel. Informuje o tom portál Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Mnohé krajiny, mnohí politici očakávajú nejaký progres v tomto roku. Myslím, že Ukrajina bude mať len jeden pokus na spustenie veľkej protiofenzívy. Takže, ak sa rozhodne spustiť veľkú protiofenzívu a zlyhá, bude extrémne zložité získať financovanie na ďalšiu,“ povedal Pavel s tým, že by „sa to malo stať v nadchádzajúcich niekoľkých mesiacoch“.

Otvorené okno príležitostí

Český prezident je podľa vlastných slov presvedčený, že „tento rok je otvorené okno príležitosti“ a myslí si, že „po budúcej zime bude veľmi zložité udržať súčasnú úroveň podpory“.

„Únavou z vojny nie je len vyčerpanie ľudských zdrojov a techniky, zničenie infraštruktúry na Ukrajine, ale aj únava krajín, ktoré poskytujú pomoc,“ doplnil Pavel.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 7. jún 2023

horoskopy na dnes stredu 7 jun 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 7. jún 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Postavenie planét je pre vás nepriaznivé. Možné sú susedské nezhody, nepríjemnosti na cestách alebo straty, ktoré vám spôsobia vaši najbližší.

Býk 21.4. - 21.5.

Nevyhovárajte sa stále, že nemáte čas, pokiaľ ide o plnenie domácich povinností. Nečudo, keď vám dnes niekto vytkne váš nezáujem. Ukážte svoju dobrú vôľu a urobte, čo sa od vás žiada.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Využite pomerne priaznivé vplyvy na získanie ďalších dobrých kontaktov, ktoré vám prídu raz mimoriadne vhod. Konečne by ste mali prejaviť väčšiu odvahu na konkrétne činy.

Rak 22.6. - 22.7.

Dnes budete mať viackrát pravdu, ale nikto ju nebude chcieť uznať. Mali by ste si oddýchnuť, lebo inak vás ovládne rozčarovanie až beznádej.


Všetky Horoskopy pre Stredu 7. jún 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?


Počasie