• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Ukončenie pomoci Ukrajine podľa Borrella mier neprinesie. A čaká Putin na prezidentské voľby v USA?

Ukončenie pomoci Ukrajine podľa Borrella mier neprinesie. A čaká Putin na prezidentské voľby v USA?

Šéf diplomacie EÚ kritizuje tých, ktorí chcú ukončiť pomoc Ukrajine a zároveň mier.

12.6.2023 (SITA.sk) - Šéf európskej diplomacie Josep Borrell ubezpečuje, že Európa bude Ukrajinu naďalej vojensky podporovať i napriek hlasom, ktoré sú proti. „V tejto chvíli tieto spoločné snahy pokračujú," povedal v rozhovore pre španielsku rozhlasovú stanicu Onda Cero podľa ukrajinského portálu Európska pravda.

Záujem verejnosti o vojnu klesá

Borell dodal pritom, že najnovšie údaje štatistického úradu Európskej únie Eurostat ukazujú, že väčšina Európanov podporuje pomoc Ukrajine.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Napriek tomu však Borrell uznal, že „je normálne, že vojna na Ukrajine priťahuje oveľa väčšiu pozornosť v susedných krajinách, ktoré pociťujú priame ohrozenie a majú predchádzajúce skúsenosti s tým, čo znamená ruská agresia“, v porovnaní so Španielskom alebo Portugalskom, kde sa záujem verejnosti po viac ako roku bojov znižuje.

Borrell tiež kritizoval tých, ktorí sa zasadzujú za mier a zároveň žiadajú ukončenie vojenskej podpory Ukrajine. „Čo bude nasledovať potom? Ak prestanete vojensky podporovať Ukrajinu, neznamená to, že Rusko odíde. Všetci chceme mier, ale musíme vedieť, aký mier chceme,“ zdôraznil a

Putin má svoje ciele

Šéf európskej diplomacie zároveň pripomenul, že všetci lídri, ktorí sa stretli s ruským vodcom Vladimirom Putinom, sa vrátili s rovnakou odpoveďou. „Má vojenské ciele, ktoré treba dosiahnuť, a kým ich nedosiahne, vojnu nezastaví,“ zhrnul diplomat. Putin tiež možno podľa neho čaká na voľby v Spojených štátoch, ktoré sa uskutočnia 5. novembra 2024.

Borrell zároveň poznamenal, že ak by bol „Putinovým priateľom, podobne ako Číňania“, povedal by mu, že „urobil obrovskú chybu a musí ju čo najskôr napraviť“ a zároveň dodal, že očakávajú, že „Čína ovplyvní Putina, aby zastavil túto vojnu“.

Šéf európskej diplomacie pritom zdôraznil, že „jediným cieľom môže byť stiahnutie Ruska z okupovaných území“. Európska pravda tiež pripomína, že taliansky minister zahraničných vecí Antonio Tajani konštatoval, že úlohou Západu je pomôcť Ukrajine dosiahnuť po vojne s Ruskom spravodlivý mier, pretože cieľom ruského prezidenta je obnovenie Sovietskeho zväzu a nezastaví sa na Ukrajine.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie