• Dnes je: Sobota 02. decembra 2023 meniny má Bibiána

UEFA zbystrila pozornosť po oznámení o odchode Draxlera, posvieti si na podozrivé prestupy z PSG do Kataru

UEFA zbystrila pozornosť po oznámení o odchode Draxlera, posvieti si na podozrivé prestupy z PSG do Kataru

Praktiky PSG, keď klub predal nepotrebných hráčov za značné sumy, sa nepozdávajú ani šéfovi španielskej La Ligy Javierovi Tebasovi.

19.9.2023 (SITA.sk) - Európska futbalová únia (UEFA) zbystrila pozornosť po oznámení francúzskeho klubu Paríž Saint-Germain o prestupe Juliana Draxlera do katarského tímu Al Ahli.

Ako referuje web denníka Marca, Nemec sa po Talianovi Marcovi Verrattim a Senegalčanovi Abdouovi Diallovi stal tretím hráčom PSG, ktorý toto leto odišiel do Kataru, čo Parížanom prinieslo dovedna 85 miliónov eur.

Bilancia v účtovníctve

Všetky tri transfery sa udiali v čase, keď francúzsky klub potreboval predať niektorých hráčov za väčšie sumy, aby vyrovnal bilanciu v účtovníctve a vyhol sa možnému porušeniu finančného fair play.

Vzhľadom na prepojenie Kataru a PSG a skutočnosť, že parížsky klub vlastní katarská organizácia Qatar Sports Investments, sa UEFA rozhodla posúdiť transparentnosť prestupov. UEFA by podľa francúzskeho denníka LÉquipe mohla zmraziť sumy z týchto prestupov a parížsky klub by mohol čeliť ďalšiemu postihu.

Klub predal nepotrebných hráčov

Praktiky PSG, keď klub predal nepotrebných hráčov za značné sumy, sa nepozdávajú ani šéfovi španielskej La Ligy Javierovi Tebasovi. "Môžeme to robiť ako Francúzsko, ktoré nekontroluje PSG. Predajú Verrattiho do Kataru za viac ako 40 miliónov alebo neviem koľko... Môžeme to urobiť aj my a nájdeme si satelitnú krajinu, ktorá od nás bude kupovať hráčov za veľké peniaze a potom nakúpime všetkých futbalistov, ktorých budeme chcieť. Nemyslím si, že je to správne,“ poznamenal Tebas.


Prestupy preskúma výbor UEFA pre finančnú kontrolu, hoci na prijatie represívnych opatrení bude musieť preukázať, že kupujúci a predávajúci sú v príliš blízkom vzťahu.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Piatok 1. december 2023

horoskopy na dnes piatok 1 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Piatok 1. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Ak chcete meniť beh udalostí, môže sa vám to dnes podariť. Na mieste je však opatrnosť, pretože sa stretnete s veľkým odporom. Pohodlnejšie by bolo do toho sa nepúšťať.

Býk 21.4. - 21.5.

Skôr ako sa rozhodnete pre niečo celkom nové, mali by ste najskôr vyskúšať, čo to spraví na verejnosti. Nemôžete si predsa dovoliť robiť nepodarky.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Najskôr sa snažte pozbierať všetky potrebné argumenty a až potom s nimi vyjdite na verejnosť. Predčasný zásah by ani vám, ani veci nijako nepomohol.

Rak 22.6. - 22.7.

Hoci sa vývoj akcie predbežne zastavil, využite príležitosť a urobte si prehľad o nákladoch a výsledkoch svojho úsilia. Budete sa môcť lepšie pripraviť na ďalšie kroky.Všetky Horoskopy pre Piatok 1. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie