• Dnes je: Sobota 25. septembra 2021 meniny má Vladislav

UEFA schválila zmenu modelu Ligy majstrov, zvýši sa počet účastníkov aj zápasov

UEFA schválila zmenu modelu Ligy majstrov, zvýši sa počet účastníkov aj zápasov

Nový model prinesie namiesto viacerých skupín iba jednu so všetkými účastníkmi, no každý tím odohrá súboje proti desiatim rôznym súperom.

19.4.2021 (Webnoviny.sk) - Európska futbalová únia (UEFA) v pondelok schválila nový model Ligy majstrov. Výkonný výbor UEFA ratifikoval rozšírenie počtu účastníkov skupinovej časti LM z 32 na 36 a zvýšeniu počtu zápasov pre jedného účastníka v tejto fáze zo 6 na 10. K uvedenej úprave príde od leta 2024.

Nový model prinesie namiesto viacerých skupín iba jednu so všetkými účastníkmi, no každý tím by odohral súboje proti desiatim rôznym súperom.

Navýšenie počtu tímov o štyri prinesie jednu miestenku pre štvrtý tím francúzskej Ligue 1 a zostávajúce tri pozície získajú kluby, ktoré síce majú v európskom rebríčku vysoký počet bodov, no do LM sa z dôvodu slabšej sezóny nedostali prostredníctvom domácej ligy. V praxi pôjde o mužstvá z popredných líg - anglickej, nemeckej, španielskej či talianskej.

Po základnej časti by priamo do osemfinále Ligy majstrov postúpilo osem najlepších tímov v tabuľke, ďalších šestnásť na 9. - 24. mieste by zabojovalo o osemfinálovú miestenku v baráži.

Aktuálne je otázne, aký vplyv na túto zmenu LM bude mať iniciatíva dvanástich klubov, ktoré v noci na pondelok prezentovali vznik novej Superligy.

Viac k téme: Liga majstrov

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie