• Dnes je: Pondelok 25. októbra 2021 meniny má Aurel

UEFA nateraz nepotrestá kluby, ktoré chceli založiť Superligu. Môže to však urobiť neskôr

UEFA nateraz nepotrestá kluby, ktoré chceli založiť Superligu. Môže to však urobiť neskôr

Po veľkej búrke nevôle z viacerých strán tieto mužstva aspoň dočasne pozastavili snahu o vznik novej súťaže nezávislej od UEFA.

23.4.2021 (Webnoviny.sk) - Európska futbalová únia (UEFA) sa na piatkovom zasadnutí svojho výkonného výboru rozhodla minimálne nateraz netrestať dvanástku klubov, ktoré v predchádzajúcich dňoch avizovali vznik novej Superligy.

Z tejto iniciatívy napokon po pár dňoch vzišlo. Informuje o tom španielsky denník AS na svojom webe. Ako upozorňuje AS, UEFA môže k prijatiu trestov či sankcií pristúpiť neskôr.

PSG sa nezapojil

V praxi to znamená, že španielsky Real Madrid aj anglické tímy FC Chelsea z Londýna a Manchester City sa môžu nerušene pripravovať na semifinálové súboje Ligy majstrov.

Spolu s nimi medzi kvartetom semifinalistov figuruje aj francúzsky klub Paríž Saint-Germain, ktorý nebol medzi tuctom európskych klubov zapojených v spomenutej iniciatíve.

To isté platí aj pre londýnsky FC Arsenal a Manchester United v Európskej lige, tieto anglické kluby čaká semifinále tejto súťaže.

Búrka nevôle

Okrem uvedenej pätice tímov sa k vzniku novej Superligy hlásili aj FC Liverpool Tottenham Hotspur, Juventus Turín, Inter Miláno, AC Miláno, Atlético Madrid a FC Barcelona.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie