• Dnes je: Utorok 19. októbra 2021 meniny má Kristián

Uctite si pamiatku vojenského hrdinu behom, ZSSK vás na štart odvezie zadarmo

Uctite si pamiatku vojenského hrdinu behom, ZSSK vás na štart odvezie zadarmo

25.5.2021 (Webnoviny.sk) - Behom si dobrovoľníci uctia pamiatku významného predstaviteľa protifašistického odboja, rodáka z obce Poluvsie.

Nakoľko Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) chce byť súčasťou tohto spomienkového podujatia, participuje ako jeden z hlavných partnerov a rozhodla sa zabezpečiť bezplatnú prepravu účastníkov Memoriálu vlakom Os 3510 na trase Žilina-Záriečie 8:47 – Poluvsie 9:06. Rovnako zaradí na trase Žilina – Rajec k tomuto osobáčiku dva posilové vozne, aby sa zvládol vyšší nápor cestujúcich. Preprava zadarmo bude podmienená preukázaním sa štartovým číslom nášmu personálu.

Preteky začnú o 10:10 priamo pred rodným domom Jozefa Gabčíka v Poluvsí, cieľovým bodom bude telovýchovný areál 5. pluku špeciálneho určenia v Žiline. Záujemcovia sa môžu prihlásiť na stránke https://www.hrdosport.sk/Entries/Create/506 do 26. 5. 2021 do 24:00. Po tomto termíne je prihlasovanie možné len na mieste od 6:30 do 7:50, no iba v limitovanom množstve. Vzhľadom na vyhlášku Úradu verejného zdravotníctva a nové protiepidemiologické opatrenia je každý pretekár povinný preukázať sa na mieste negatívnym antigénovým testom nie starším ako 12 hodín alebo potvrdením o očkovaní proti COVID-19.

Pretekári umiestnení na prvých troch víťazných priečkach sa môžu tešiť na pohár, medailu a vecnú cenu. Viac oficiálnych informácií sa dozviete na stránke https://beh.sk/, aj na https://www.hrdosport.sk/Events.

Informačný servis

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie