• Dnes je: Nedeľa 29. mája 2022 meniny má Vilma

Učitelia podporujú vyhlásenie štrajkovej pohotovosti odborovým zväzom, považujú to za logické a správne rozhodnutie

Učitelia podporujú vyhlásenie štrajkovej pohotovosti odborovým zväzom, považujú to za logické a správne rozhodnutie

Prezident SKU Vladimír Crmoman.

Slovenská komora učiteľov (SKU) vníma vyhlásenie štrajkovej pohotovosti radou Odborového zväzu pracovníkov školstva a vedy na Slovensku za logické a správne rozhodnutie.

Vo svojom stanovisku uviedla, že zásadne nesúhlasí s predloženým návrhom vlády na zvyšovanie platov zamestnancov školstva pre rok 2022 a konanie vlády považuje za krajne nezodpovedné.

Obnovenie atmosféry dôvery a stability

Podľa SKU nastala chvíľa, aby sa všetci zamestnanci školstva jasným spôsobom a postojom postavili za primerané a spravodlivé ohodnotenie svojej profesie. Komora je zároveň pripravená podporiť všetky kroky vedúce k zlepšeniu postavenia pedagogických a odborných zamestnancov.

Dúfa, že koaličné strany splnia svoje predvolebné sľuby a pomôžu v školstve obnoviť atmosféru dôvery a stability. Stanovisko komory poskytol prezident SKU Vladimír Crmoman.

Požiadavky počas štrajkovej pohotovosti

Rada Odborového zväzu pracovníkov školstva a vedy na Slovensku vyhlásila v utorok 7. decembra štrajkovú pohotovosť a vyzvala vládu, aby začala bezodkladne riešiť nepriaznivú situáciu v oblasti školstva.


Ako uviedla na svojej webovej stránke, žiada desaťpercentnú valorizáciu platov všetkých zamestnancov školstva a vedy, úpravu tarifných tabuliek nepedagogických zamestnancov a zachovanie doterajších benefitov.


„Ak sa tak nestane, nebude zaručený sociálny zmier a zamestnanci budú pripravení zabojovať za svoje oprávnené požiadavky a za lepšiu budúcnosť Slovenska aj prostredníctvom nátlakových akcií, ktoré sa dotknú všetkých občanov SR,“ napísala.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie