• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

U.S. Steel skúma ponuky na prevzatie a uzavrel dohody s „viacerými“ tretími stranami

U.S. Steel skúma ponuky na prevzatie a uzavrel dohody s „viacerými“ tretími stranami

V roku 2018 Cleveland Cliffs kúpila americkú spoločnosť AK Steel a o rok neskôr za 1,4 miliardy dolárov prevzala ArcelorMittal USA, ktorá bola americkou divíziou nadnárodnej oceliarskej korporácie sídliacej v Luxemburgu.

Americká oceliarska spoločnosť U.S. Steel v liste akcionárom v utorok uviedla, že je v procese skúmania viacerých ponúk na prevzatie. Firma konštatovala, že uzavrela dôverné dohody s „viacerými“ tretími stranami a s potenciálnymi kupcami začala zdieľať informácie o podrobnom audite svojho hospodárenia.

„Sústreďujeme sa na cestu vpred pre našu spoločnosť, ktorá prináša najväčšiu hodnotu pre vás – našich akcionárov,“ napísala oceliarska firma v liste. U.S. Steel pred dvomi týždňami odmietla ponuku konkurenčnej spoločnosti Cleveland-Cliffs na prevzatie za 7,3 miliardy dolárov.

Krátko po tom nasledovala ponuka priemyselného konglomerátu Esmark na akvizíciu U.S. Steel za 7,8 miliardy dolárov. Akcie U.S. Steel v súvislosti s dohadmi, že predaj je bezprostredne blízko, stúpli o viac ako 30 percent.

Ak by U.S. Steel prevzala spoločnosť Cleveland-Cliffs, vznikla by firma, ktorá by patrila medzi desať najväčších producentov ocele na svete. Generálny riaditeľ Cleveland-Cliffs Lourenco Goncalves vyhlásil, že je pripravený pokračovať v rokovaniach napriek odmietnutiu úvodnej ponuky. V roku 2018 Cleveland Cliffs kúpila americkú spoločnosť AK Steel a o rok neskôr za 1,4 miliardy dolárov prevzala ArcelorMittal USA, ktorá bola americkou divíziou nadnárodnej oceliarskej korporácie sídliacej v Luxemburgu.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie