• Dnes je: Utorok 05. decembra 2023 meniny má Oto

Twitter vrátil významným užívateľom označenie overenia, Musk osobne platí predplatné niektorým hviezdam

Twitter vrátil významným užívateľom označenie overenia, Musk osobne platí predplatné niektorým hviezdam

Tí, ktorí mali označenie z pôvodného overovacieho procesu a rozhodli sa nezaplatiť predplatné, začali 20. apríla o svoje označenia prichádzať.

Niektoré účty na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter s viac ako miliónom sledovateľov, majú znovu modré označenie overenia aj keď nezaplatili predplatné.

Beyoncé má označenie späť

Informuje o tom spravodajský portál BBC, podľa ktorého sú znovu označené ako overené účty Beyoncé, Harryho Kanea či Victorie Beckham. Znovu sa objavilo aj zlaté označenie účtu BBC News, aj keď za účet neplatí.

Twitter začal vo štvrtok po niekoľkých neúspešných štartoch odstraňovať tieto označenia z účtov, ktoré neplatia mesačné poplatky.

Platforma mala pritom na základe pôvodného systému overovania účtov asi 300-tisíc overených používateľov, medzi ktorými boli novinári, športovci a rôzne ďalšie osobnosti.

Predtým ako platformu kúpil multimiliardár Elon Musk, dostávali používatelia označenie zadarmo priamo od spoločnosti a pôvodne sa používalo ako nástroj na overovanie, ktorý mal pomôcť zastaviť falošné účty a šírenie dezinformácií.

Predplatenie prémiovej služby

Teraz však označuje, že si účet predplatil prémiovú službu Twitter Blue. Poplatky za zachovanie modrého označenia sa pohybujú od osem dolárov mesačne pre individuálnych používateľov až po základný poplatok tisíc dolárov mesačne za overenie organizácie, ku ktorému sa pripočítava ďalších 50 za každý súvisiaci účet alebo účet zamestnanca.

Tí, ktorí mali označenie z pôvodného overovacieho procesu a rozhodli sa nezaplatiť predplatné, začali 20. apríla o svoje označenia prichádzať.

Britský rozhlasový moderátor James O’Brien, ktorý má 1,1 milióna sledovateľov, je jedným z tých, ktorým sa označenie vrátilo naspäť bez toho, aby zaplatili.


Vyjadril sa pritom, že označenia zrejme obnovili aj niektorým účtom s menej ako miliónom sledovateľov, pričom sa tak stalo „podľa uváženia Elona Muska“.

Modrá značka

Nový majiteľ Twitteru už predtým priznal, že osobne platí predplatné za basketbalovú hviezdu LeBrona Jamesa, spisovateľa Stephena Kinga a herca Williama Shatnera, známeho zo Star Treku, ktorí kritizovali Twitter Blue.

Musk prvý raz spustil Twitter Blue v novembri a tým, že modrú značku mohol dostať každý, kto zaplatil, spôsobil zmätok, keďže mnohí ľudia sa začali vydávať za veľké značky a firmy ako Nintendo, Eli Lilly či Muskove Teslu a SpaceX alebo celebrity a zaplatili si za overenie, aby pôsobili autenticky.


Viacerí tiež vystupovali pod Muskovým menom. Firma funkciu po menej ako týždni pozastavila a opätovne ju spustila v nasledujúcom mesiaci.

Odvtedy začali overenie využívať aj viaceré kontroverzné skupiny, vrátane predstaviteľov Talibanu a jeho prominentných podporovateľov v Afganistane. Príspevky overených používateľov sa pritom šíria viac ako tweety ostatných.

Symbol statusu elít


Po tom, ako Musk v októbri kúpil Twitter za 44 miliárd dolárov, snaží sa zvýšiť príjmy platformy tým, že sa pokúša prinútiť viac ľudí platiť za prémiové predplatné.

Tento krok však zároveň odráža aj jeho tvrdenie, že modré overovacie značky sa stali nezaslúženým či dokonca „skorumpovaným“ symbolom statusu elít, novinárov a ďalších, ktorým predchádzajúce vedenie Twitteru udelilo overenie zadarmo.


Twitter zatiaľ nezverejnil, koľko ľudí sa rozhodlo predplatiť si službu, ale firma Sensor Tower pre TechCrunch odhadla, že v marci 2023 mala platforma približne 386-tisíc predplatiteľov.


Toto číslo nezahŕňa predplatné uskutočnené na webovej stránke Twitteru, ale stále predstavuje len zlomok z približne 300-miliónovej používateľskej základne.


Podľa analýzy berlínskeho vývojára softvéru na sledovanie sociálnych médií Travisa Browna sa zdá, že do minulého štvrtka zaplatilo za službu Twitter Blue menej ako päť percent starších overených účtov.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 5. december 2023

horoskopy na dnes utorok 5 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 5. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Náladu vám len tak ľahko nikto nepokazí. Dokonca sa pustíte iniciatívne do niektorých prác, ktorým sa inokedy radšej vyhýbate. Zároveň to bude pre vás aj relaxácia.

Býk 21.4. - 21.5.

Prichádza obdobie, počas ktorého by ste mali venovať svoje sily rodine a domovu. Ak treba niečo v domácnosti zlepšiť, či prípadne zmeniť bydlisko, je najvyšší čas niečo podniknúť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Mali by ste si vyriešiť nedorozumenie s členmi rodiny. Uvedomte si, že vás potrebujú viac, ako si myslíte. Vo vzduchu visia viaceré otázky, na ktoré by ste mali nájsť odpoveď.

Rak 22.6. - 22.7.

Pravdepodobne dostanete pozvanie od osoby, ktorá sa s vami chce už dlhšie zblížiť. Buďte trpezliví, lebo váš obdivovateľ je veľmi nesmelý.Všetky Horoskopy pre Utorok 5. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie