• Dnes je: Utorok 20. októbra 2020 meniny má Vendelín

Twitter prezidentky Čaputovej slúži na kľúčové stanoviská, je určený zahraničnému publiku

Twitter prezidentky Čaputovej slúži na kľúčové stanoviská, je určený zahraničnému publiku

Oficiálny účet prezidentky Zuzany Čaputovej na Twittteri sa od ostatných sociálnych sietí líši aj tým, že jeho obsah je v angličtine.

13.9.2020 (Webnoviny.sk) - Účet prezidentky Zuzany Čaputovej na Twitteri je primárne určený zahraničnému publiku, hlava štátu cez neho predkladá kľúčové stanoviská v otázkach zahraničnej politiky. Pre agentúru SITA to uviedol hovorca prezidentky Martin Strižinec.

Jeho ďalším odlišujúcim znakom je v porovnaní s inými profilmi prezidentky na sociálnych sieťach podľa hovorcu aj to, že Čaputová na ňom komunikuje v angličtine. Frekvencia jej príspevkov sa podľa Strižinca odvíja od aktuálneho politického diania.

Oficiálny účet prezidentky na Twitteri sa od ostatných sociálnych sietí líši najmä tým, že jeho obsah je v angličtine a určený je predovšetkým medzinárodnému publiku,“ reagoval na otázky agentúry SITA jej hovorca. Priblížil, že tejto skutočnosti zodpovedá aj obsah, ktorý prezidentka na sociálnej sieti komunikuje. „Ide o najmä o kľúčové stanoviská prezidentky k aktuálnym otázkam zahraničnej politiky alebo posolstvá k témam, ktoré patria medzi priority prezidentky a majú globálny presah, ako je napríklad téma klimatickej krízy,“ vysvetlil.

Čaputovú na Twitteri aktuálne sleduje takmer 60-tisíc ľudí a ona sama sleduje viacerých významných zahraničných politikov. Twitter ako komunikačný kanál využívajú najmä zahraniční politici.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie