• Dnes je: Streda 21. októbra 2020 meniny má Uršuľa

Tvorcovia animovaného seriálu Labková patrola popierajú tvrdenia Bieleho domu o jeho zrušení

Tvorcovia animovaného seriálu Labková patrola popierajú tvrdenia Bieleho domu o jeho zrušení

Tlačová tajomníčka zopakovala aj ďalšie nepravdivé tvrdenie, podľa ktorého výrobca hračiek Lego stiahol z predaja stavebnice s policajnou tematikou.

25.7.2020 (Webnoviny.sk) - Detský animovaný seriál Labková patrola (2013) nezrušili. Oznámili to jeho tvorcovia po tom, ako tlačová tajomníčka Bieleho domu tvrdila opak.

Informuje o tom spravodajský portál BBC, podľa ktorého Kayleigh McEnany uviedla, že seriál patrí medzi televízne relácie, ktoré na obrazovkách skončili v dôsledku "kultúry rušenia". Tvorcovia však okamžite ubezpečili fanúšikov a fanúšičky, že "sa nemajú čoho obávať".

Zrušili relácie

V Spojených štátoch v súvislosti s protestami proti policajnej brutalite, ktoré vypukli po smrti Georgea Floyda v rukách polície, stiahli z vysielania viacero relácií s policajnou tematikou.

McEnany sa v piatok počas brífingu vyjadrila, že prezident Donald Trump je proti "kultúre rušenia" a to najmä pokiaľ sa to týka policajtov. Termín "kultúra rušenia" označuje situácie, keď jednotlivci alebo spoločnosti čelia verejnej kritike alebo bojkotu za nevhodné vyjadrenia alebo činy.V súvislosti s

Policajná tematika

"Pred niekoľkými týždňami sme videli, že zrušili Labkovú patrolu, animovaný seriál o policajtoch. Zrušili seriál Cops a tiež Live PD," uviedla. I keď informácie o zrušení druhých dvoch relácií sú pravdivé, obe čelili kritike už veľmi dlho.

Tlačová tajomníčka tiež zopakovala tvrdenie bývalého šéfa prezidentovej kampane Brada Parscalea, ktorý ešte v júni tvrdil, že výrobca stavebníc Lego stiahol z predaja hračky s policajnou tematikou, čo firma ešte vtedy odmietla s tým, že nič z predaja nestiahli.

Viac k téme: policajná akcia, protest, televízia

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie