• Dnes je: Štvrtok 09. decembra 2021 meniny má Izabela

Tužinskému ušlo v Tokiu finále vzduchovej pištole o osem bodov, miesto si vybojovali iba traja Európania

Tužinskému ušlo v Tokiu finále vzduchovej pištole o osem bodov, miesto si vybojovali iba traja Európania

Slovenský reprezentant v streľbe patril v Tokiu po víťazstve na majstrovstvách Európy k favoritom na medailu.

24.7.2021 (Webnoviny.sk) - Slovenský reprezentant v streľbe Juraj Tužinský nezabojuje o medailu v disciplíne vzduchová pištoľ na 60 výstrelov na olympijských hrách v Tokiu. V kvalifikácii súťaže pištoliarov obsadil v 36-člennom štartovnom poli 27. priečku a do osemčlenného finále nepostúpil. Jediný slovenský zástupca dosiahol 570 bodov (96-95-95-95-94-95) a finále mu ušlo o osem bodov.

Viac o téme: Olympiáda v Tokiu 2020 (2021)

Tužinský nezopakoval finálovú účasť z Ria de Janeiro 2016, kde napokon obsadil nepopulárne štvrté miesto. Predtým vo svojej premiére pod piatimi kruhmi v Londýne 2012 skončil pätnásty. Pre porovnanie v Riu rodák z Lučenca dosiahol v kvalifikácii 582 bodov a postúpil do finále z tretieho miesta, teraz by rovnaký nástrel tiež stačil na finálovú účasť.

Majster Európy

Kvalifikáciu v Asaka Shooting Range vyhral Ind Chaudhary Saurabh výkonom 586 bodov. Rovnaký výsledok dosiahol aj Číňan Čang Po-wen, ale mal menej presných stredov terča. Tridsaťšesťročný člen VŠC Dukla Banská Bystrica Tužinský je tohtoročný majster Európy z chorvátskeho Osijeku, a tak v Tokiu patril k favoritom na medailu.

Pre porovnanie do osemčlenného finále vzduchovej pištole v Tokiu postúpili iba traja Európania - Nemec Christian Reitz, Ukrajinec Pavlo Korostiľov a Srb Damir Mikec. V kvalifikácii okrem Tužinského neuspel ani obhajca zlata z Ria de Janeiro. Vietnamec Hoang Suan Vinh skončil na 22. mieste.

Tréner bol menej kritický

"Mrzí ma to, taký prepad som nečakal. Robil som všetko možné, ale dnešná moja streľba bola absolútna katastrofa. Od rany k rane som to kazil čoraz viac," uviedol Juraj Tužinský pre RTVS.

Jeho tréner Miroslav Marko bol v hodnotení menej kritický: "Juraj odmakal celé preteky, nedá sa povedať, žeby vyslovene zle strieľal. Videl som možno päť rán, ktoré boli vyložene zlé. Ostatné boli také drobné chybičky, že boli z toho blízke deviatky, ale, žiaľ, bolo ich veľa."

Viac k téme: LOH Letné olympijské hry 2020 v Tokiu, športová streľba - Letná olympiáda v Tokiu 2020/2021

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie