• Dnes je: Utorok 25. januára 2022 meniny má Gejza

Turné štyroch mostíkov možno bude opäť bez divákov. Nemci sa už zariadili, Rakúšania čakajú na rozhodnutie

Turné štyroch mostíkov možno bude opäť bez divákov. Nemci sa už zariadili, Rakúšania čakajú na rozhodnutie

Obhajcom prvenstva z lanského ročníka je Poliak Kamil Stoch.

6.12.2021 (Webnoviny.sk) - Skokanskému Turné štyroch mostíkov rovnako ako pred rokom hrozí, že sa uskutoční bez divákov.

Po aktuálnom sprísnení pandemických opatrení v Bavorsku je zrejmé, že v nemeckých dejiskách tradičného vrcholu sezóny skokanov na lyžiach na prelome rokov Oberstdorfe a Garmisch-Partenkirchene nedovolia vstup fanúšikov do pretekového areálu.

V prípade zmeny vedia zareagovať

V súvislosti s rakúskymi dejiskami Innsbruckom a Bischofshofenom ešte nepadlo rozhodnutie. Informoval o tom portál ORF.

Ak by sa koronavírusové obmedzenia v Bavorsku v najbližších troch týždňoch opäť uvoľnili, organizátori by chceli rýchlo zareagovať a posunúť do predaja aspoň určitú časť vstupeniek.

"Momentálne to neočakávame. Sme však, samozrejme, veľmi flexibilní a v priebehu niekoľkých hodín by sme mohli opäť začať predávať lístky. V prípade potreby aj krátko pred Vianocami,“ povedal Michael Maurer, predseda lyžiarskeho klubu z Garmisch-Partenkirchenu a šéf organizačného výboru novoročných pretekov v rámci T4M.

Jubilejný sedemdesiaty ročník

Tradičné Turné štyroch mostíkov sa na prelome rokov 2021 a 2022 uskutoční jubilejný sedemdesiatykrát. Jeho história sa začala písať v roku 1953 a prvým víťazom sa stal Rakúšan Josef Bradl.


Obhajcom prvenstva z lanského ročníka je Poliak Kamil Stoch, ktorý celkovo triumfoval aj v sezónach SP 2016/2017 a 2017/2018. Štyri z ostatných piatich edícií sa skončili triumfom poľských reprezentantov.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie