• Dnes je: Pondelok 04. decembra 2023 meniny má Barbora

Turizmus prostredníctvom online platforiem vlani vzrástol, avšak nerovnomerne

Turizmus prostredníctvom online platforiem vlani vzrástol, avšak nerovnomerne

Z hľadiska absolútnych hodnôt z 20 najobľúbenejších regiónov v Európe bolo šesť v Španielsku a Francúzsku, päť v Taliansku, dva v Portugalsku a jeden v Chorvátsku.

Turizmus prostredníctvom platforiem ako Airbnb, Booking, Expedia Group a TripAdvisor naprieč Európou bol vlani na vzostupe v porovnaní s predpandemickým rokom 2019, rast bol však rozšírený nerovnomerne.

Na svojej webstránke o tom informuje štatistický úrad Európskej únie (EÚ) Eurostat.

V roku 2022 vzrástol celkový počet nocí hostí v EÚ približne o sedem percent z 512 miliónov v roku 2019 na 547 miliónov v roku 2022.

Odlišné údaje v regiónoch

Na regionálnej úrovni sú však výrazne odlišné údaje. Miera rastu v regiónoch EÚ s prinajmenšom stredným turistickým významom, čo sú regióny s najmenej miliónom nocľahov v roku 2022, sa pohybovala medzi mínus 52 percent v Prahe po plus 93 percent vo Franche-Comté.

Z desiatich regiónov s najvyššou mierou rastu bolo deväť vidieckych regiónov vo Francúzsku, zatiaľ čo ďalšie oblasti s vysokým rastom boli v Poľsku, Nemecku a Švédsku. Na druhej strane medzi regióny s najvážnejšími stratami v porovnaní s rokom 2019 patrili Praha (-52 %), Berlín (-39 %), Budapešť (-34 %) a Viedeň (-25 %).

Najobľúbenejšie regióny

Z hľadiska absolútnych hodnôt z 20 najobľúbenejších regiónov v Európe bolo šesť v Španielsku a Francúzsku, päť v Taliansku, dva v Portugalsku a jeden v Chorvátsku. S výnimkou mestských oblastí ako Paríž a Madrid sú tieto regióny všetky pobrežné oblasti pozdĺž Stredozemného mora alebo pobrežia Atlantického oceána.

Úspešný rok 2023

V prvom štvrťroku 2023 úroveň hosťovských prenocovaní na úrovni EÚ presiahla najvyššie úrovne počas všetkých troch mesiacov. Tento rok dosiaľ strávili hostia 83,9 milióna nocí v krátkodobom ubytovaní rezervovanom prostredníctvom jednej zo štyroch zmienených platforiem. Pre porovnanie v prvom kvartáli 2022 to bolo 67,3 milióna nocí. Najviac nocí strávili hostia vo Francúzsku (22 miliónov), Španielsku (18,2 milióna) a Taliansku (9,7 milióna).

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 4. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 4 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Pokračujete vo včerajšom pracovnom nasadení? Ak áno, môžete dnes veľmi ľahko dosiahnuť úspech. V súkromí sa vám splní nejedno želanie.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak vám dnes ponúknu nové zamestnanie, berte ho so "všetkými desiatimi". Dnes je tá najvhodnejšia konštelácia k novým začiatkom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete mať možnosť získať nové kontakty. Bude dobré, keď si urobíte reklamu. Nemali by ste sedieť v kúte a čakať na to, kedy si vás niekto všimne.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak sa stretnete so silnejším protivníkom, nevzdávajte sa. Obhajujte vaše myšlienky za každú cenu. K partnerovi buďte opatrní, nežiarlite.Všetky Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie