• Dnes je: Sobota 02. decembra 2023 meniny má Bibiána

Trumpa obvinili zo sprisahania po prehre vo voľbách, vyšetrovanie útoku na Kapitol je tak uzavreté

Trumpa obvinili zo sprisahania po prehre vo voľbách, vyšetrovanie útoku na Kapitol je tak uzavreté

Niekdajší prezident čelí aj obvineniam zo zlého zaobchádzania s utajovanými materiálmi a falšovania obchodných záznamov.

2.8.2023 (SITA.sk) - Bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa obvinili zo sprisahania v snahe zvrátiť výsledok prezidentských volieb v roku 2020. Obvinenie uzatvára vyšetrovanie udalostí okolo útoku na Kapitol Spojených štátov zo 6. januára 2021. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Obvinenia považuje za smiešne

Sedemdesiatsedemročný Trump, ktorý opäť kandiduje za prezidenta, je obvinený zo štyroch bodov vrátane sprisahania s cieľom podviesť USA, manipulácie so svedkom a sprisahania proti právam občanov. On popiera obvinenia a na sociálnych médiách to označil za „smiešne“.

Vyšetrovanie vedené špeciálnym vyšetrovateľom Jackom Smithom sa sústredilo na Trumpovo konanie počas dvoch mesiacov od jeho prehry voči demokratovi Joeovi Bidenovi vo voľbách po nepokoje vo Washingtone D.C., kde jeho stúpenci vtrhli do budovy Kongresu, kde v tom čase zákonodarcovia potvrdzovali výsledky volieb.

Postaví sa pred súd

Štyridsaťpäťstranové obvinenie uvádza aj šesť nemenovaných sprisahancov, z toho štyroch právnikov, jedného úradníka z ministerstva spravodlivosti a politického konzultanta. Dokument republikánskeho exprezidenta okrem iného viní zo „sprisahania s cieľom narušiť, brániť a poraziť funkciu federálnej vlády prostredníctvom nečestnosti, podvodu a klamstva“.

Uvádza, že jeho vyhlásenia o volebnom podvode v roku 2020 „boli falošné a on vedel, že boli falošné“, že sa snažil presvedčiť vtedajšieho viceprezidenta Mikea Pencea, aby zablokoval potvrdenie Bidenovho víťazstva a spolu s jeho sprisahancami „zneužil nepokoje zdvojnásobením úsilia uplatniť nepravdivé tvrdenia o volebných podvodoch a presvedčiť členov Kongresu, aby ďalej odkladali certifikáciu na základe týchto tvrdení“.

Trump by sa mal vo štvrtok postaviť pred súd vo Washingtone D.C. Niekdajší prezident už čelí obvineniam v ďalších dvoch prípadoch, a to zo zlého zaobchádzania s utajovanými materiálmi a falšovania obchodných záznamov, aby zakryl tajnú platbu pornohviezde.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Piatok 1. december 2023

horoskopy na dnes piatok 1 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Piatok 1. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Ak chcete meniť beh udalostí, môže sa vám to dnes podariť. Na mieste je však opatrnosť, pretože sa stretnete s veľkým odporom. Pohodlnejšie by bolo do toho sa nepúšťať.

Býk 21.4. - 21.5.

Skôr ako sa rozhodnete pre niečo celkom nové, mali by ste najskôr vyskúšať, čo to spraví na verejnosti. Nemôžete si predsa dovoliť robiť nepodarky.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Najskôr sa snažte pozbierať všetky potrebné argumenty a až potom s nimi vyjdite na verejnosť. Predčasný zásah by ani vám, ani veci nijako nepomohol.

Rak 22.6. - 22.7.

Hoci sa vývoj akcie predbežne zastavil, využite príležitosť a urobte si prehľad o nákladoch a výsledkoch svojho úsilia. Budete sa môcť lepšie pripraviť na ďalšie kroky.Všetky Horoskopy pre Piatok 1. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie