• Dnes je: Štvrtok 30. novembra 2023 meniny má Ondrej, Andrej

Trump očakáva, že bude zatknutý v súvislosti s útokom na Kapitol a spochybňovaním výsledkov voľby prezidenta

Trump očakáva, že bude zatknutý v súvislosti s útokom na Kapitol a spochybňovaním výsledkov voľby prezidenta

Trumpa tiež v New Yorku obvinili z falšovania obchodných záznamov v súvislosti s platbami za mlčanie hviezde filmov pre dospelých Stormy Daniels v roku 2016.

18.7.2023 (SITA.sk) - Bývalý americký prezident Donald Trump očakáva, že ho zatknú v rámci federálneho vyšetrovania útoku jeho priaznivcov na Kapitol zo 6. januára 2021 a pokusov o spochybnenie výsledkov volieb z roku 2020. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Trump v príspevku na sociálnej sieti uviedol, že ho špeciálny vyšetrovateľ Jack Smith v nedeľu večer informoval, že je cieľom ich vyšetrovania. Oznámili mu vraj, aby sa dostavil k veľkej porote, „čo takmer vždy znamená zatknutie a obvinenie“.

Môže to byť už tretie obvinenie

Osobitný vyšetrovateľ na otázky médií bezprostredne nereagoval, uvádza BBC.

V prípade potvrdenia by to bolo už tretie obvinenie Trumpa z údajných trestných činov vrátane obvinení, ktoré proti nemu vzniesol Smithov tím v júni v súvislosti s nevhodným zaobchádzaním s tajnými dokumentmi.

Falšovanie obchodných záznamov

V tomto prípade by sa mal postaviť pred súd v marci budúceho roka, zatiaľ čo proti termínu v prípade utajovaných dokumentov prezidentovi právnici stále namietajú.

Viac k téme: Násilnosti v Kapitole, Prezidentské voľby v USA, útok na Kapitol
Zdroj: SITA.sk - Trump očakáva, že bude zatknutý v súvislosti s útokom na Kapitol a spochybňovaním výsledkov voľby prezidenta © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 29. november 2023

horoskopy na dnes stredu 29 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 29. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Čaká vás deň vhodný na nákupy. Máte šancu stretnúť priateľa, s ktorým môžete stráviť príjemné popoludnie. Pozor, zdravotne nie ste v najlepšej kondícii.

Býk 21.4. - 21.5.

Doterajšie úlohy sa vám zdajú priľahké? Práve rutina sa stane prekážkou v dosiahnutí určitého cieľa. Nejaký čas vám potrvá, kým nájdete originálny postup.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Máte výbornú náladu? Niektorým ľuďom sa to nebude páčiť, budú vás chcieť znechutiť. Riaďte sa vlastným rozumom. Dávajte si pozor na nočné zážitky.

Rak 22.6. - 22.7.

Už dnes úplne zabudnete na prácu a najbližším pripravíte atraktívny program. Počítajte s prejavmi vďačnosti. Milovaná osoba vás príjemne prekvapí.Všetky Horoskopy pre Stredu 29. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie