• Dnes je: Pondelok 26. októbra 2020 meniny má Demeter

Trump dočasne zastavil vydávanie zelených kariet, cieľom je ochrana pracovných miest Američanov

Trump dočasne zastavil vydávanie zelených kariet, cieľom je ochrana pracovných miest Američanov

Americký prezident  podpísal výkonné nariadenie, ktorým dočasne zastavil schvaľovanie takzvaných zelených kariet, teda povolení na trvalý pobyt v USA.

23.4.2020 (Webnoviny.sk) - Americký prezident Donald Trump podpísal výkonné nariadenie, ktorým dočasne zastavil schvaľovanie takzvaných zelených kariet, teda povolení na trvalý pobyt v USA. Opatrenie, ktoré zahŕňa viacero výnimiek, bude trvať 60 dní a následne ho možno predĺžiť, uviedol prezident.

Ochrana pracovných miest

Cieľom opatrenia je chrániť pracovné miesta Američanov v rámci ekonomiky zasiahnutej pandémiou koronavírusu.

"Toto zabezpečí, že nezamestnaní Američania budú prvými v rade na pracovné miesta, keď sa naša ekonomika opätovne rozbehne," vysvetlil Trump počas brífingu v Bielom dome.

Kritici však prezidenta obviňujú, že využíva pandémiu na presadenie svojich dlhodobých radikálnych zámerov v oblasti imigračnej politiky.

Nariadenie sa netýka lekárov a sestier

Nariadenie zastavuje aj lotériu Diversity Visa Lottery, v rámci ktorej USA prideľujú povolenie okolo 50-tisíc náhodným uchádzačom ročne.

Nariadenie sa netýka tých, ktorí chcú pracovať v Spojených štátoch ako lekári, zdravotné sestry alebo iní zamestnanci v zdravotníckom systéme. Státisícom sezónnych pracovníkov bude vstup do USA rovnako povolený.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie