• Dnes je: Streda 01. apríla 2020 meniny má Hugo

Trump chce opatrenia proti koronavírusu čo najskôr zrušiť, viac ho zaujíma poškodenie americkej ekonomiky

Trump chce opatrenia proti koronavírusu čo najskôr zrušiť, viac ho zaujíma poškodenie americkej ekonomiky

Musíme sa vrátiť do práce, tvrdí americký prezident.

25.3.2020 (Webnoviny.sk) - Americký prezident Donald Trump v utorok všetkým pripomenul, že pochádza zo sveta biznisu. Vo vystúpení prenášanom naživo z Bieleho domu televíziou Fox News vyhlásil, že chce čím skôr zrušiť prísne opatrenia na boj proti koronavírusu, pretože je presvedčený, že ich dlhšie ponechanie v platnosti by nezvratne poškodilo americkú ekonomiku, čo sa nesmie stať.

Viac o téme: Koronavírus

Trump zanovito obhajoval teóriu, že kolaps hospodárstva by údajne pripravil o život viac ľudí ako koronavírus, ktorého nebezpečenstvo opakovane spochybňoval.

Uzatvorenie krajiny by vraj zničilo krajinu

Trumpove zvláštne, či minimálne polemické výroky zazneli pritom práve v deň, keď Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) oznámila, že podľa jej očakávaní by sa práve Spojené štáty mohli stať po Číne a Taliansku ďalším hlavným svetovým ohniskom nákazy.

"Takýmto spôsobom zničíte krajinu, ak ju uzatvoríte," argumentoval Trump v prenose na Fox News.

"Ak uvrhnete hospodárstvo do veľkej recesie, stratíte viac ľudí (ako z dôvodu nakazenia koronavírusom - pozn. SITA), " povedal.

Trumpove argumenty

Život by sa podľa Trumpa mal vrátiť do normálu ešte pred Veľkou nocou.

"Treba spraviť toto rozhodnutie. Priniesol som si sem nejaké čísla. Každoročne zomierajú tisíce a tisíce ľudí na chrípku. Ale zato ešte nezatvárame ekonomiku. Každoročne zomierajú tisíce ľudí pri automobilových nehodách," pokúšal sa argumentovať Trump.

Viac k téme: COVID-19, Ekonomické dopady koronavírusu, epidémia, Koronavírus

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie