• Dnes je: Sobota 02. decembra 2023 meniny má Bibiána

Trump chce náhradu vojenskej pomoci, trúfa si aj na uzmierenie Ukrajiny s Ruskom

Trump chce náhradu vojenskej pomoci, trúfa si aj na uzmierenie Ukrajiny s Ruskom

Trump tento týždeň taktiež povedal, že ak ho opäť zvolia, bude schopný nastoliť mier medzi Ruskom a Ukrajinou, pričom tvrdí, že „dohodu bude mať hotovú za jeden deň“.

19.7.2023 (SITA.sk) - Bývalý americký prezident Donald Trump vyhlásil, že v prípade znovuzvolenia do funkcie šéfa Bieleho domu prinúti Európu, aby pokryla náklady Spojených štátov na obnovu zásob zbraní zaslaných na Ukrajinu. Ako referuje web Kyiv Independent, Trump sa sťažoval, že európske krajiny poskytujú na pomoc Ukrajine menej ako USA, a kritizoval úradujúceho prezidenta Joea Bidena za „vyprázdnenie“ amerických vojenských zásob.

„Požiadam Európu, aby nám preplatila náklady na obnovu zásob odoslaných na Ukrajinu, čo by mali urobiť teraz, ale Joe Biden je príliš slabý a vôbec nemá rešpekt,“ uviedol bývalý prezident vo svojom predvolebnom videu.

Zaútočil aj na zahraničnú politiku Bidenovej administratívy. Trump povedal, že myšlienka prijatia Ukrajiny do Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) je v súčasnosti „úplne nezmyselná“ a že USA riskujú jadrovú vojnu s Ruskom alebo Čínou.

Biden však v skutočnosti pred niekoľkými dňami na samite v Litve povedal, že Ukrajina nemôže vstúpiť do aliancie, kým bude vo vojne. Kyjiv zároveň ešte nedostal pozvánku na vstup do NATO.

Trump tento týždeň taktiež povedal, že ak ho opäť zvolia, bude schopný nastoliť mier medzi Ruskom a Ukrajinou, pričom tvrdí, že „dohodu bude mať hotovú za jeden deň“.

Viac k téme: rusko-ukrajinský konflikt, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - Trump chce náhradu vojenskej pomoci, trúfa si aj na uzmierenie Ukrajiny s Ruskom

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 2. december 2023

horoskopy na dnes sobotu 2 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 2. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Na dnešok si veľa neplánujte. Mohli by ste prepadnúť panike. Radšej spravte menej a poriadne. Aj keď nie je váš správny deň, k priateľom sa správajte milo.

Býk 21.4. - 21.5.

Pocit šťastia a pohody pramení z hĺbky vašej duše. Môže to byť spojené s lepším pracovným zaradením alebo zmenou náplne práce, ktorá vás uspokojuje.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Pri pozornom sledovaní situácie zisťujete, že sa nezaobídete bez toho, aby ste vykonali isté zmeny. Skôr, ako čosi podniknete, nechajte si urobiť rozpočet, aby ste nepreplácali.

Rak 22.6. - 22.7.

Opätovne sa vynorí otázka, prečo robíte to, čo robíte. Pravdepodobne nebudete môcť dať na to jasnú odpoveď. Nakoniec, máte dostatok sily na to, aby si svoje obhájili.Všetky Horoskopy pre Sobotu 2. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie