• Dnes je: Nedeľa 03. decembra 2023 meniny má Oldrich

Trpíte bradavicami? Tu máte jednoduchý trik ako si ich odstránite

Trpíte bradavicami? Tu máte jednoduchý trik ako si ich odstránite

Z veľkej časti sú bradavice len estetickým problémom, najmä pre ženy. Tie sú často ochotné urobiť čokoľvek, aby sa ich zbavili.

Veľa ľudí po celom svete má problém s bradavicami, či kožnými znamienkami.

Vo svojej podstate sa nejedná o nijak zásadný problém, pretože svojim vlastníkom väčšine nespôsobia žiadnu bolesť, ale aj tak sú nepríjemnou záležitosťou.

Vzhľadom k tomu, že môže ľahko dôjsť k ich podráždeniu, ktoré môže viesť až ku krvácaniu, je dobré povedať si, ako účinne na ne!

Bradavice alebo estetický problém

Z veľkej časti sú bradavice len estetickým problémom, najmä pre ženy. Tie sú často ochotné urobiť čokoľvek, aby sa ich zbavili. Spravidla sa bradavice, či iné kožné znamienka, objavujú v miestach kožných záhybov. Napríklad v oblastiach, kde sa ľudia najviac potia, ako je podpazušie, krk či tvár. Hoci nie sú pre ľudské zdravie nijako životne nebezpečné, sú často veľmi nápadné, a v dôsledku toho esteticky nevzhľadné.

Ako proti nim bojovať?

Jednoduchou odpoveďou je jablčný ocot. Moc a sila tejto kvapaliny je veľmi známa. Ako môžete už sami vedieť, jablčný ocot so sebou prináša mnoho výhod. Je možné s ním liečiť rad zdravotných neduhov. Ako je to možné? Jablčný ocot má silné antivirovné, protiplesňové aj antibakteriálne vlastnosti. Okrem iného je ideálnym prostriedkom na odstraňovanie bradavíc.

Ako jablčný ocot použiť?

Tento prírodný liek je možné použiť veľmi jednoducho. Stačí naniesť pár kvapiek na leukoplast či náplasť a priložiť na postihnutú oblasť (bradavicu, kožné znamienko). Pred aplikáciou je vždy potrebné pokožku riadne vyčistiť, rovnako ako použiť čistú náplasť. Ale ak-že sa budete riadiť pokynmi, znateľné výsledky uvidíte už za pár dní, spravidla päť. Ak však počas tejto liečby nedosiahnete požadovaný výsledok, nezastavujte v liečbe, kým bradavice nezmiznú.Najčítanejšia najnovšia správa

Zoroslav Kollár opätovne zdraví Sulíka, tentokrát hovorí o podivnom biznise s ropnými produktami (video)

zoroslav kollar opatovne zdravi sulika tentokrat hovori o podivnom biznise s ropnymi produktami video

3.12.2023 (SITA.sk) - Richard Sulík mal počas svojho ministrovania nastaviť biznis s ropou a ropnými produktmi tak, aby vyhovoval istým firmám. Ide o ropu a ropné produkty, ktoré má štát uskladnené pre prípad núdze.

Podivný biznis s ropnými produktami

Ako ďalej uviedol vo svojom najnovšom videu podnikateľ a právnik Zoroslav Kollár, celý biznis sa točí okolo spoločnosti Zväz pre skladovanie zásob, a.s., v ktorej má malý podiel aj bratislavská rafinéria Slovnaft, ktorá patrí medzi hlavných hráčov pri skladovaní núdzových zásob ropy a ropných produktov.

„Ekonomické výsledky tejto spoločnosti sú priam ohromujúce. Spoločnosť má iba jedného zamestnanca, obrat takmer 20 miliónov eur a zisk 3 milióny eur ročne. Firma snov. Takúto rentabilitu dosahujú iba drogoví díleri a obchodníci s bielym mäsom,“ podotkol Kollár. Podivný biznis sa má podľa Zoroslava Kollára točiť cez štátnu firmu Spoločnosť pre skladovanie, ktorá je jedna zo zakladateľov Agentúry pre núdzové zásoby ropy a ropných produktov.

Čoskoro končiaca zmluva

„Zväz pre skladovanie zásob si prenajíma od Spoločnosti pre skladovanie jej 70 percent skladovacích kapacít dlhodobo. To znamená, že má absolútny a nerušený monopol. Agentúra pre núdzové zásoby ropy a ropných produktov sa tvári, že skladuje ropu a ropné produkty u skladovateľa, ktorý jej ponúka najlepšie podmienky. Nuž, ľahko sa vyhráva verejné obstarávanie, keď je niekto jediný na Slovensku. Dobre vymyslené,“ dodal Zoroslav Kollár, podľa ktorého štátu pre nastavenie takéhoto biznisu vzniká každoročne strata vo výške niekoľkých miliónov eur.

Richarda Sulíka po nástupe do funkcie ministra hospodárstva mali podľa Zoroslava Kollára spriaznení podnikatelia upozorniť, že zmluva medzi Zväzom pre skladovanie zásob a Agentúrou pre núdzové zásoby ropy a ropných produktov končí v roku 2025.

Zmluva vďaka Sulíkovi

„Takže sa stalo niečo na Slovensku nevídané. Agentúra vyhlásila súťaž na skladovanie ropy a ropných produktov už v roku 2021 a verejné obstarávanie úspešne ukončila v roku 2022. To znamená, tri roky pred uplynutím doby, na ktorú mala zabezpečené skladovanie. Asi by sme ich mali za to pochváliť, ale nie je veľmi za čo. Spoločnosť Zväz pre skladovanie zásob má vďaka kooperácii so štátom monopol, takže verejné obstarávanie malo už vopred jasného víťaza. Vďaka Richardovi Sulíkovi má súkromná firma s jedným zamestnancom zabezpečenú zmluvu na ďalších 15 rokov,“ doplnil Zoroslav Kollár.

Za desať rokov má tak podľa neho Zväz pre skladovanie zásob zabezpečený príjem vo výške takmer 300 miliónov eur. Spoločnosť Zväz pre skladovanie má ešte podľa Zoroslava Kollára zarobiť ďalšie milióny pri výmene starých zásob ropy či ropných produktov.


Počasie